Tekstil Bilgilendirme Atölyesi

Kadife Kumaştan Elbise Modelleri

Kadife Kumaştan Elbise Modelleri

Kadife Kumaştan Elbise Modelleri

Kadife kumaştan elbise modelleri fikri oluşturabilmek için, epey kafa yormak gerekmektedir. Kadife kumaş fiyatları göz önüne alındığında, uygun bir kumaş bulup hayalimizdeki elbiseyi yapmaya kalkmak zor olacaktır. Ancak yine de parça kadife kumaş veya parti malı kadife kumaş ile bu maliyet açığınızı kapatabilirsiniz.

Kadife Kumaş ile Yapılabilecek En İyi 6 Kıyafet

Kadife kumaş geri dönüşüm kumaş kategorisinde olduğu için tabiat dostu bir üretimde gönül rahatlığıyla kullanılabilir.

Geri dönüşüm ve fire kumaşlar hakkında detaylı anlatım: Geri Dönüşüm Kumaş Rehberi

Başlangıçta zenginler için üretilmiş olan kadife, daha sonraları herkesin kullanabileceği bir kumaş türü olmuştur. Kadife kumaştan yapılmış kıyafetler, kraliyet şıklığını yansıtmak için değerli taşlar, kristaller ve nakışlarla süslenmiştir.

Modern moda, “kraliyet” kavramını yeniden tanımlamaktadır. Ayrıca lüks kumaşları günlük giyim için herkesin kullanabileceği hale getirmektedir.

Kadife muhteşem bir dokuya ve güzel bir parlaklığa sahip. Üstelik kadife kumaş fiyatları eskiye göre şimdi çok daha uygun. Böylece herkes bu avantajlı kumaş fiyatlarını kendi lehine çevirebilir.

Kadife kumaşı nasıl tercih edersiniz? Onunla neler yapabiliriz? Moda üzerine kafa yoranlar veya stil departmanında sıkışıp kalanlar için kadife kumaştan elbise modelleri için ilk 6 şampiyon aşağıda…

1. Maksi Elbise (Maxi Kadife Elbise)

Pistlerin göze çarpan favorilerinden biri. Elde etmek istediğiniz etkiye bağlı olarak her tür kadife ile yapılabilir. Elbisenizin daha bol dökümlü olmasını istiyorsanız ipek kadife veya viskon kadife seçin. Daha sert bir doku arıyorsanız, pamuklu kadife kumaşı deneyin (ayrıca daha az parlaktır!). Şık olmaya bir adım daha yakınsınız.

2. Kadife Tulum

Kadife tulumlar “gecenin kraliçesi” görünümü için idealdir. Geniş bacaklı ve ince silüetler, sırtı açık veya baştan çıkarıcı bir dekolte… Nasıl tasarlarsanız tasarlayın herkesin dikkatini çekecektir. Esnek kadife kumaş da hareket kolaylığı sağladığı için kullanışlı olacaktır. Dokuya ilginç bir hava katmak için likralı kadife kumaş kullanmanızı tavsiye ederiz.

3. Kadife Ceket

Kadife kumaştan ceket kesinlikle sonbahar / kış gardırobunun olmazsa olmazıdır. Yün kadife kumaş ile yapılmış bir ceket soğuk bir günde sizi sıcak tutacaktır. Ancak daha hafif kumaş türlerini denemekte özgürsünüz. Klasik kesimler, bomber ceketler, uzun önü açık paltolar veya uzun kollu ceketler düşünün. İşlemeli kadife, milyon dolarlık bir duruş elde etmenin mutlak bir yoludur. Siz de hemen ceketlik kadife kumaş alıp hayallerinizdeki kıyafeti tasarlamaya başlayın.

4. Kadife Pantolon

Kadife Pantolon Önden Çekim
Kadife Pantolon Önden Çekim

Kadife pantolonlar çok yönlüdür. Ofis içinde, caddede ve hatta özel günler için harikadırlar! Ayrıca bluz ve tuniklerden gömleklere, balık yaka ve ceketlere kadar çok çeşitli üst düzey giysilerle iyi bir kombin oluşturuyorlar. Yine, eğrileri vurgulamak ve kusurları gizlemek için şekillerle oynayabilirsiniz. Streç pamuklu kadife muhtemelen en pratik seçim olacaktır.

5. Kadife Etek

Siyah Renk Kadife Kumaş
Siyah Renk Kadife Etek

Kadife kumaştan yapılmış etek ile gerçek gösterişe sahip olabilirsiniz. Hayal gücünüzün şovu yönetmesine izin verin. Güzel bir kadife etek, sonbahar gardırobunun anahtarıdır. Çünkü kadife kumaş etek rahat ve çok yumuşaktır! Kalem etek veya sıra dışı bir cloche tasarımı, pileler veya çekmeli bir stil tercih ederseniz, kadife kelimenin tam anlamıyla mükemmel olacaktır.

6. Kadife Şalvar

Mor Renk Kadife Şalvar
Mor Renk Kadife Şalvar

Eskişehir’in köylerinde günlük yaşamda kadınların yaygın olarak şalvar kullanıldığı gözlenmiştir. Günlük kullanılan şalvarlarda kullanım kolaylığı açısından kumaş miktarının azaltıldığı belirlenmiştir. Günlük yaşamda kullanılan şalvarların sade ve yıkamaya elverişli, çabuk kirlenmeyecek renk ve desen özelliğine sahip kumaşlardan yapıldığı görülmüştür. Özel günlerde kullanılan şalvarların ise daha değerli kumaşlardan yani kadife kumaştan yapıldığı görülür. Aynı zamanda işlemeli olduğu gözlenmiştir. Bu araştırmaya göre kadife şalvarlarımızı desenli olarak seçmenizi öneriyoruz.

Moda da Kadifeye Dair İpuçları

Kadife, çok farklı bir dokuya ve parlaklığa sahip olduğu için stil açısından oldukça ilgi çekici bir kumaştır. Gardırobunuza kadife kumaştan yapılmış ürünler eklemekten korkmayın.

İşte bazı ipuçları:

Kadifenin asalet göstergesi olduğu düşünülen zamanlar çoktan geride kaldı. Günümüzde en sevdiğiniz sweatshirt ile kadife etek veya resmi siyah / gri kadife pantolon ya da kadife ceket giyebilirsiniz. Kadife belirli bir lüks havasını koruduğu sürece, sıradan görünümünüzü yükseltirken çok gösterişli davranmaya dikkat edinl Kadife kumaştan giyinmenin zamanı geldi.

Minimalizme bağlı olarak, aynı anda birkaç çeşit kadife elbiseler giymeyin. Bu kural, elbisenizle aynı kumaştan yapılmış kadife ayakkabılar için de geçerlidir.

Fiziğiniz düzgün olarak tanımlanabilirse, dar elbiselerden kaçınmaya çalışın. Dar kadife elbiseler muhteşem fiziğe sahip mankenlerin vücutlarını bile arka plana atabilir.

Kadife giymiş bir kişi her zaman herkesin dikkatinin ortasındadır. Bu kumaş sayesinde tüm dikkatleri üzerinize çekecektir. Bu nedenle aksesuar seçimindeki başarınız gecenin en iyisi olmanızı garanti eder.

Temel Tavsiyeler

  • Altın zincir, masif taşsız yüzük veya basit kolye gibi dekolte bölgesine yönelik klasik aksesuarları seçin. Bu kumaş aynı zamanda aksesuar sayısı için gereksinimleri de belirler. Aynı anda iki parçadan fazla takı takmayın.
  • Kıyafet tarzınıza bağlı olarak küçük bir deri kemer de iyi bir seçenek olacaktır.
  • Çantalar burada da önemlidir. Kadife kıyafet tercih ettiğinizde, bir zarf çanta tam anlamıyla işinizi görecektir. Hantal çantalardan uzak durun.

Kadife Kumaş Bakımı Nasıl Yapılır?

Kadife lüks bir kumaştır. Bu yüzden tavsiyelerimizi sırasıyla takip etmenizde fayda var.

Başlangıç ​​olarak, doğal kadife sentetik kadife kumaş çeşitlerinden daha yumuşak ve parlaktır, bu da çok daha erken ezilebileceği anlamına gelir. Hangi tür kadife malzemeyi seçerseniz seçin, temizlemenin oldukça zor olduğunu unutmayın. Yağmur ve kardan uzaklaşın.

Çoğu kadife kumaşın kuru temizlenmesi gerekir, ancak bazıları elde yıkamada daha uygundur. Kadifenizin maddelere karşı nasıl tepki verdiğini bulmanın en iyi yolu bir örneği ön yıkama yapmaktır..

Kadife kumaşı ütülemeyin, aksi takdirde geri döndürülemez hasarlar verebilirsiniz. Bunun yerine, buğulama işlemi yapmayı deneyin. Kumaşa zarar vermediğinizden emin olmak için ters taraftan başlayın.

Dolapta veya kapalı bir ortamda depolama söz konusu olduğunda, uzun süre katlı halde durduğunda kadife kumaşların kırışabileceğini unutmayın. Kadife giysileri mümkünse düz bir şekilde katlamadan saklayın. Askıya asabilirsiniz.

Related Posts

Bir cevap yazın