Tekstil Bilgilendirme Atölyesi

Meltblown Kumaş Üreticileri

Meltblown Kumaş Üreticileri Türkiye

Meltblown kumaş üreticileri hakkında bilgi dağarcığımızı geliştirmeden önce biraz bu kumaş hakkında konuşalım. Meltblown kumaş nedir?Nasıl popüler olmuştur. Meltblown nonwoven kumaşlar hala erken büyüme aşamasındadır. Meltblown mikrofiber üretme kabiliyetleri nedeniyle medikal ve filtre endüstrilerinde giderek daha popüler hale geliyorlar. Peki meltblown süreci nedir ve diğer ürünlere nasıl faydalı olabilir?

Meltblown Kumaş Nasıl Yapılır?

Medikal Maske Fiyatları İstanbul
Medikal Maske Mavi Renk Kumaştan

Hazırlanan bir akademik makaleye göre, meltblown işlemi “polimer reçineleri doğrudan tek bir entegre işlemle dokunmamış bir kumaşa dönüştürüyor.”

Nihai eritilerek şişirilmiş kumaş özellikleri, diğer işlem parametrelerinin yanı sıra polimer reçine, ekstrüderdeki koşullar, ortam hava koşulları, bağlama yöntemi ve bitirme işlemi tarafından belirleniyor.

Eritilerek şişirilmiş işlemin çıktısı, 0.2 mikrondan 16 mikrona kadar değişen çaplara sahip bir mikrofiberdir.

Meltblown Kumaş Ürünler İçin Dikkate Alınması Gereken Başlıca Uygulamalar Nelerdir?

 • Meltblown Filtreler

Filtrasyon: Bu, şu anda meltblown kumaş satanlar için tek en büyük pazardır. Meltblown uygulamaları arasında cerrahi yüz maskeleri, sıvı filtreleme, gaz filtreleme, kartuş filtreler, temiz oda filtreleri ve daha fazlası bulunur.

Medikal Kumaşlar: Meltblown nonwoven kumaşlar için medikal pazarın en büyük segmentleri tek kullanımlık önlükler, örtüler ve sterilizasyon örtüleridir.

Hijyenik Ürünler: Meltblown kumaşlar kadınlara yönelik hijyenik pedlerde, çocuk bezi üst örtülerinde ve tek kullanımlık yetişkinler için inkontinans ürünlerinde sıklıkla kullanılmaktadır.

Yağ Adsorbanları: Kazara yağ dökülmesi gibi sudan yağ toplama, eritilerek şişirilmiş kumaşlar için yaygın bir kullanımdır. Ayrıca makine atölyeleri ve endüstriyel tesislerde paspas olarak kullanılırlar.

Konfeksiyon: Tek kullanımlık endüstriyel giyim, ısı yalıtımı ve sentetik deri için alt tabakalar, büyümesi beklenen diğer pazarlarda kullanımla birlikte meltblown kumaşların birincil kullanımlarıdır.

Elektronik: Meltblown kumaşlar bazen pil ayırıcılarda ve kapasitörlerde yalıtım olarak kullanılır.

Dokuma ve örme kumaş türleri hakkında kapsamlı bilgi sahibi olmak için >>> “Kumaş Türleri”

Meltblown Kumaş Üreticileri

Meltblown kumaş üreticileri genellikle tekstil fabrikalarının olduğu yerlerin etrafında kendilerine yer edinmişlerdir. Medikal kumaş üreten firmalar hastane veya sağlık kuruluşları vb. dokumasız kumaş ihtiyacı olan yerler ile iletişime geçerler ve sipariş alırlar. Bu sayede hastanelere özellikle medikal maske üreticileri kapsamında ticaret gerçekleştirirler. Maskelik kumaş satanlar bu kategoride ele alınır.

Meltblown Kumaş Fiyatları

Meltblown Kumaş Fiyatları Türkiye
Meltblown Kumaştan Yapılmış Maskeler

Meltblown nonwoven kumaş üreten firmalar fiyat endekslerini bizzat kendileri belirlemektedir. Meltblown kumaş üreticileri piyasa fiyatlarını kendileri belirler. Maskelik kumaş fiyatları toptan olarak ne kadar? şu anda bilemiyoruz. Ancak 2020 Mart ayında en yüksek seviyeleri gördü.

Atilla Tekstil parti kumaş alanlar kesiminde olduğu için, dokumasız kumaşlar kategorisine girmemiştir. Ancak zamanla medikal kumaş üreten firmalar ile bağlantılarını geliştireceği açıktır.

Meltblown Kumaşın Gelecekteki Yeri

Meltblown kumaşların geleceğinin parlak olacağı kesindir. Yumuşaklık, gözeneklilik ve sertlik gibi özelliklerle, meltblown nonwoven kumaşlar için uygulama yelpazesi geniştir. Teknoloji gelişmeye devam ettikçe, meltblown nonwoven kumaşları daha fazla ürüne dahil etme fırsatları artmaya devam edecek.

Yorumlar

 1. Sabri Bas dedi ki:

  Sayin yetkili merhaba,

  Cerrahi Maske, FFP2 ve FFP3 Maske üretimi icin hammadde talebimiz var.

  Fiyat teklifi ve teslimat tarihi verebilirmisiniz?

  Saygilarimla

  Sabri Bas

  Innova Import
  Unterer Stadtplatz 11
  A-6330 Kufstein
  +43 664 889 379 13

  1. Editör dedi ki:

   Lütfen e-posta adresinizin gelen kutusunu kontrol edin.

 2. SABUHİ GAHRAMANOV dedi ki:

  Aylık 400 ton gibi bir miktarda Estonya için meltblown ihtiyacımız vardır. Devlet tarafından gereke bilecek tüm sipariş mektupları hazırlanacaktır. Lütfen geri döner misiniz?

  1. Editör dedi ki:

   E-posta adresinize bilgi iletildi. Lütfen mail adresinizi kontrol edin.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir