Tekstil Bilgilendirme Atölyesi

Viskon Kumaş Ne Demek?

Viskon Kumaş Ne Demek?

Viskon Kumaş Ne Demek?

Viskonun ne olduğunu hep kendimize sormuşuzdur. Duymayan yoktur bu viskonu. Özellikle kadınların dilinden düşmez. Viskon kumaş nedir? Viskon kumaş ne demek? şimdi kısaca yazımızda sizlere anlatacağız.

Yumuşak ve hafif özelliklere sahip viskon kumaş, birçok gardırop ve evin bir armatürüdür. 1800’lerin sonlarından beri kullanılmaktadır. Viskon ağaçlardan elde edilir. Ancak modal gibi diğer suni ipek türleri kadar çevresel değildir. Çünkü üretim sürecinde yüksek konsantrasyona sahip kimyasallar kullanılır. Viskon kumaş fiyatları ucuzdur. Bluz, elbise ve ceket gibi giyim eşyalarında ve ev çevresinde halı ve döşemede kullanılan çok yönlü bir kumaştır.

Viskon Kumaş Ne Anlama Gelir?

Viskon, lüks malzemeye benzer bir örtü içerir. Aynı zamanda pürüzsüz bir hisse sahip olduğu için ipek yerine kullanılan odun hamurundan yapılmış yarı sentetik bir suni ipek tipi kumaştır. “Viskon” terimi, özellikle kumaşa dönüştürülen odun hamurunun solüsyonunu ifade eder. Viskon ilk olarak 1883’te ipek kumaştan daha ucuz, suni bir ipek olarak üretilmiştir.

Viskon Kumaşın Karakteristik Özellikleri Nelerdir?

Güzel bir örtü olabilir. Diğer yandan parlak bir yüzey ve yumuşak bir his veren hafif bir malzeme arıyorsanız viskon harika bir seçenektir. Viskon kumaş fiyatları İstanbul ilinde nispeten ucuzdur. Düşük bir fiyata göre lüks görünüme sahiptir. Aynı zamanda pamuk, polyester ve spandeks gibi diğer elyaflarla iyi uyum sağlar.

Baskılı Viskon Kumaş
Gül Desenli Viskon Kumaş

Emici özelliği vardır. Viskon suni ipek kumaş ısıyı hapsetmez. Aynı zamanda suyu ve teri güzel bir şekilde emer. Tişörtler ve spor giyim için muhteşemdir. Viskon kumaşlar son derece havadar olduğundan genellikle bluzlar ve yazlık elbiseler için idealdir. Nefes alabilirdir. Vücuda yapışmayan çok hafif bir kumaştır, bu nedenle sıcak havalarda giymek için ideal bir kumaş çeşidi olarak karşımıza çıkar. Kumaşın yumuşaklığı da başka bir özelliktir. Malzeme ipek gibi görünürken pamuk gibi hissedilir. Şeklini daima korur. Kumaş elastik değildir. Ancak likra eklemek için spandeks gibi diğer tekstillerle karıştırılabilir. Viskon, uzun süreli kullanım ve yıkamalardan sonra bile boyayı solmadan tutabilir.

Yazın Viskon Kumaş Giyilir mi?

Viskon sıcak havalarda nefes alabilir mi? Rayon olarak da bilinen viskon çok nefes alabilen bir kumaş olarak üretilmiştir. Ayrıca, vücudunuzu gün boyunca güzel ve serin bırakan normal koşullar altında nemi emebilir. Sıcak havalarda kullanılan bir kumaş türüdür.

Su geçirmez kumaşlar nelerdir? diye soruyorsanız >>> “Su Geçirmeyen Kumaş Nedir?”

-Viskon kumaş türü ile ilgili tüm gerçekleri öğrenmek için yazımızı okumaya devam edin. Önünüze çıkan herhangi bir durum veya olaya hazır olmanız için bilgilendirilmeye değer.

Viskon Kumaş Cildin Nefes Almasına İzin Verir mi?

Viskon, giymeniz için en iyi kumaşlardan biri olmaya adaydır. Sağlıklı bir şekilde giyinmeye yardımcı olan hem doğal hem de sentetik bileşenlerden yapılmıştır. Sıcak yaz günlerde ve gecelerde, hem nemi hem de ısıyı uzaklaştırdığı için mükemmel bir seçimdir.

Bu eylemler, Viskon malzemenin bir parçası olan nefes alabilir yapıdan kaynaklanmaktadır. Viskon kumaş tarzı bez kumaş, normal koşullar altında aşırı nemi emmek için yapılmıştır ve ısıyı vücudunuzdan uzak tutmaya yardımcı olur. Böylece istediğimiz kumaşı yakalamış oluruz.

Viskon Kumaş Neden Bu Kadar Popüler?

Viskon Leopar Desen
Leopar Desenli Viskon Kumaş

Viskonu bu kadar popüler yapan sadece nefes alma faktörü değil aynı zamanda yumuşak his, mükemmel örtü ve düşük fiyattır. Viskon kumaş fiyatları Zeytinburnu ve Çorlu’da uygundur. Ucuz viskon kumaş Bursa şehrinde piyasalanır. Bursa’yı ziyaret etmenizi tavsiye ederiz. Viskon parti kumaş alanlar ise her yerde bulunabilir.

Viskon Kumaş Pamuklu Kumaşlar Gibi Nefes Alabilir mi?

Koyu Lacivert Viskon Kumaş
Lacivert Pamuklu Viskon Kumaş

Bu tartışma üzerine bazı tartışmalar oldu ve iki kumaşın da kendi destekçileri olduğunu söylemek güvenlidir. Bazıları Viskonun pamuklu kumaş (doğal kumaş) kadar nefes alabilir olduğunu söylerken, diğerleri aksini söylüyor.

Doğal kumaş türleri hakkında detaylı yazımızı okumak için >>> “Doğal Kumaş Çeşitleri”

Viskon pamuk kadar güçlü değildir. Islandığında daha da zayıflar. O halde Viskon kumaşlar, her zaman için işlevsel bir kumaş değildir. Zayıf yönlere sahip olduğu için yüksek bakım gerektiren bir kumaştır. “Viskon kumaş ne demek ise pamuklu kumaş da odur.” diyenler yanılıyor olabilir.

İpucu: Viskon kumaş terletir mi? Viskon kumaş çeker mi? Viskon kumaş kırışır mı? Viskon kumaş esner mi? Viskon kumaş ana maddesi nedir? Viskon kumaş fiyatları İstanbul ilinde nasıldır? gibi sorulara cevap bulmak istiyorsanız >>> “Viskon Kumaş Fiyatları – Özellikleri – Çeşitleri”

Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir