Tekstil Bilgilendirme Atölyesi

Su Geçirmeyen Kumaş Nedir?

Su Geçirmeyen Kumaş

Su Geçirmeyen Kumaş Ne Anlama Gelir?

Su geçirmez kumaş mı satın almak istiyorsunuz? Peki su geçirmez kumaş nedir? Bilmiyor musunuz? Hep birlikte bakalım. Su geçirmeyen kumaş, su ile temas etmeye ve ıslanmaya karşı dirençli olan, suyu itici dokuma yapısına sahip lamineli kumaştır. “Su geçirmez” terimi, geçerli bir spesifikasyona ve bir laboratuvar test yönteminin spesifik koşullarına uygunluğu ifade eder. Bu su geçirmeyen kumaş maddesine suyun akış yönünü kesmek ve başka yöne doğru ilerlemesini sağlama çalışmalarından ortaya çıkmış bir söylemdir. Genellikle kauçuk, polivinil klorür (PVC), poliüretan (PU), silikon, floropolimerler ve balmumu gibi su yalıtım malzemelerine döşendirilmiş veya kaplama metoduyla üretilmiş doğal ya da sentetik kumaştır.

Mavi Renk Su Geçirmeyen Kumaş Örnek Fotoğrafı

Kumaştaki su geçirmez özellik, imalat sırasında ya da imalattan sonra elde edilir. Örnek vermek gerekirse, paraşüt kumaş montlar, orijinal lamine deri kaplama ceketler, sauna takımları ve şişme polyester botlarda kullanılan kauçuk kumaş ile yapılır. Aynı zamanda su yalıtım spreyi ile optimize edilerek, su geçirmez kumaş üretilebilir.

Su Geçirmez Kumaş Üretimi Nasıl Yapılır?

Su Geçirmez Kot Kumaş Çanta - Antrasit Renk
Su Geçirmez Kumaş (Çanta Kenar Görüntüsü)

Su geçirmez kumaş üretimi, farklı teknolojiler ve malzemeler kullanılarak gerçekleştirilebilir. Su geçirmez kumaşların üretim süreci, kumaşın kullanım amaçlarına ve özelliklerine göre farklılık gösterebilir. Ancak genel olarak şu adımlar, su geçirmez kumaşların üretiminde izlenen temel adımlardır.

 1. Kumaş Seçimi

  Su geçirmez kumaşların üretiminde kullanılacak kumaşlar, öncelikle su geçirgenliği en az olan malzemelerden seçilir. Bu malzemeler arasında genellikle polyester, naylon ve polipropilen (pp) gibi sentetik malzemeler yer alır.
  Su geçirmez kumaş seçim özellikleri nasıl yapılır?

 2. Kaplama (Laminasyon)

  Kumaşın su geçirmez hale getirilmesi için, özel kaplama maddeleri kullanılır. Bu kaplama maddeleri, kumaşın yüzeyine uygulanarak su geçirgenliğini engeller. Kaplama işlemi, genellikle özel makine ve ekipmanlar kullanılarak gerçekleştirilir.
  Lamine Kumaş Nasıl Yapılır Bondit?

 3. Membran Uygulama

  Bazı su geçirmez kumaşlar, özel membranlar kullanılarak üretilir. Bu membranlar, kumaşın iç kısmına uygulanarak su geçirgenliğini engeller. Membran uygulaması da, özel makineler ve ekipmanlar kullanılarak gerçekleştirilir.
  Membran Kumaş Laminasyon Makinesi ve Serme Makinası

 4. Dikiş İşlemi

  Su geçirmez kumaşların üretiminde, dikiş işlemi oldukça önemlidir. Bu nedenle kumaşın dikiş yerleri özel, güçlü bantlar ile kaplanarak, su geçirmez hale getirilir. Bantlama işlemi, kumaşın yapısına ve kullanım amaçlarına bağlı olarak farklı teknolojilerle yapılabilir.
  Su Geçirmez Lamine Bant Yapıştırma

 5. Test Aşaması

  Su geçirmez kumaşlar, üretim sürecinin sonunda özel testlere tabi tutulur. Bu testler, kumaşın su geçirgenliği, nefes alabilirlik, dayanıklılık ve diğer özellikleri gibi çeşitli parametreleri ölçer. Test aşaması, kumaşın kalitesinin kontrol edilmesi için oldukça önemlidir.
  Kumaşın Su Geçirgenliği Testi Laminasyon Bondit Değeri

Tarihi Bilgi: 2000’li yılların başlarında su geçirmeyen kumaş için en yaygın su yalıtımı işlemi, üretim sırasında “C8 florokarbon bazlı tekstil kaplamaları”nın uygulanmasıydı. Bununla birlikte, çevre ve sağlıkla ilgili kaygılar artmıştır. C6 florokarbon bazlı yüzeylere geçişe ve hidrokarbon zincirlerinin yüzey kısmında polimerizasyonunu içeren çözücü içermeyen bir süreç olan “Stick” teknolojisi gibi alternatif kimyasalların geliştirilmesine sebep olmuştur. Bu buluşlar sayesinde kumaşlara istenilen özellik rahat bir şekilde eklenmektedir.

–> Bondit cinsi su geçirmez kumaş, bu özelliğe yakın bir kumaştır. İsterseniz su geçirmez bondit kumaş ürününü inceleyebilir ve toptan olarak ucuz fiyatlarla satın alabilirsiniz. Ya da ufak bir numunelik parça bondit kumaş ile farklı uygulama tasarımı yöntemleri hakkında kendi fikrinizi oluşturabilirsiniz.

Su Geçirmez Kumaş Üretimi Teknikleri

Su geçirmez kumaş yapma yöntemlerinden bazıları şunlardır:

Su Geçirmez Kaplama

Kumaşın yüzeyine, su geçirmez bir madde içeren kaplamalar uygulanabilir. Bu kaplamalar, su itici bir bariyer oluşturur ve su damlalarının kumaşın üzerinde toplanmasını sağlar. Poliuretan ve silikon bazlı kaplamalar yaygın olarak kullanılan su geçirmez kaplama türlerindendir.

Lamine Etme

Lamine etme yöntemi, su geçirmez bir membranın (genellikle poliüretan veya ePTFE) kumaşın içine entegre edilmesini içerir. Bu membran, kumaşın dış yüzeyine doğrudan uygulanabilir veya kumaşın arasına lamine edilerek su geçirmezlik sağlanır.

Su Geçirmez İşlemler

Bazı kimyasal işlemlerle de su geçirmezlik elde edilebilir. Kumaşın yüzeyine kimyasal bir madde uygulanarak su itici hale getirilir. Bu işlem, kumaşın doğal liflerini kaplamaz, ancak suya karşı direncini artırır.

Mikrofiber Teknolojisi

Bazı kumaşlar, mikrofiber teknolojisiyle üretilir. Mikrofiberler, çok ince ve yoğun elyaflardan oluşur. Bu yapı sayesinde su itici bir özellik kazandırır. Bu tür kumaşlar, suyu hızla yüzeyden uzaklaştırarak kumaşın su geçirmezlik performansını artırır.

Su Geçirmeyen Kumaş Çeşitleri Nelerdir?

Su geçirmez kumaşlar, suya dayanıklı ve nem geçirmez özelliklere sahip olan özel tekstil malzemeleridir. Bu kumaşlar, birçok farklı uygulama için kullanılabilirler, örneğin dış giyim, spor malzemeleri, çadırlar, şemsiyeler, yağmurluklar ve daha birçok alanda kullanılabilirler. İşte en bilindik su geçirmez kumaş türleri aşağıda açıklamalarıyla birlikte verilmiştir:

Su Geçirmez – Nefes Alabilen Yağmurluk Kumaş

Yüzeyin altına geçmeye çalışan sıvılara karşı dayanıklıdır. Ancak su buharı, ufak bir ihtimal dahilinde olsa da sızdırma yapabilir. Yağmur ve kar suyunu engelleme özelliği bulunan bu kumaş yağmurluk montlarda, su geçirmez açık hava spor kıyafetlerinde, çadırlarda ve diğer uygulama eşyalarının yapımında kullanılabilir.

Su ve Hava Geçirmez Lamineli Bondit Kumaş

Su geçirmez kumaş çeşitlerine yağmurluklar örnek olarak verilebilir. İnce yağmurluk kumaş modelleri en çok tutan modellerdendir. Sentetik lamineler sayesinde asla su geçirmez. Naylon çuval benzeri kaygan bir dokuya sahiptir. Genellikle mont, yelek, aşçı kıyafetleri, tente, branda, çadır vb. eşyaların üretiminde kullanılır.

Bilgi: Bondit kumaşı da kapsayan lamineli kumaşlar hakkında detaylı bilgi almak için >>> “Lamine Bondit Kumaş Nedir?”

Gore-Tex Kumaş

Gore-Tex, birçok spor malzemesi ve dış giyim ürününde kullanılan su geçirmez bir kumaştır. Bu kumaş, dayanıklı ve nefes alabilen özelliklere sahip bir polimer membran ile kaplanmıştır. Suyu kumaşın dışında tutarken, teri vücuttan uzaklaştırarak rahat bir kıyafet deneyimi sağlar.

Naylon Polyester Kaplama Kumaş

Bu tür kumaşlar, su geçirmez kaplamalarla işlem görmüş naylon veya polyester kumaşlardır. Bu kaplamalar, su geçirmezlik sağlamak için poliüretan veya PVC gibi özel malzemelerle yapılır.

Naylon Parlak Montluk Paraşüt Kumaş
Naylon Polyester Kaplama Parlak Siyah Renk Paraşüt Kumaş

EPTFE (Expended Polytetrafluoroethylene)

EPTFE, yüksek mukavemetli, dayanıklı ve nefes alabilen bir su geçirmez kumaştır. Bu kumaş, özellikle dış giyim ve dağcılık, kayak vb. spor malzemeleri gibi zorlu koşullarda kullanılan ürünler için idealdir.

PVC (Polyvinyl Chloride)

PVC, su geçirmezliği sağlamak için sıklıkla kullanılan bir kaplama malzemesidir. Bu malzeme, dayanıklı ve kolayca temizlenebilir olması nedeniyle birçok farklı uygulama için idealdir.

Polyurethane – Poliüretan (PU)

Poliüretan, su geçirmeyen kumaş imalatı yapmak için kullanılan bir kaplama malzemesidir. Bu malzeme, naylon veya polyester gibi hafif kumaşlara uygulandığında su geçirmezlik sağlar. Ayrıca kullanıcı yorumlarına göre rahat bir giyim deneyimi sunduğu söylenebilir.

DWR (Durable Water Repellent)

DWR, su itici bir kaplama malzemesidir. Sıklıkla dış giyim ve spor malzemelerinde kullanılır. Bu malzeme, su geçirmez değildir. Ancak su iticiliği sayesinde suyu kumaşın üzerinde tutar. Bu sayede kumaşın daha uzun süre kuru kalmasını sağlar.

Su Geçirmez Astarlık Kumaş

Kış aylarında tekstil atölyelerini meşgul eden en önemli kumaş türlerinden biri “su geçirmeyen astar kumaş”tır. Genellikle spor kıyafetleri üretimi yapabilmek için ihtiyaç duyulur. Su geçirebilme özelliğine sahip bir mont içine bu astar kumaş türü kullanılırsa artık su geçirmez. Mont elyafı ile birleşince hem sıcaklık hem de kuruluk sağlar.

Bilgi: Astarlık kumaş türleri, özellikleri ve fiyatları hakkında kapsamlı bilgi yazısını okumak için >>> “Astarlık Kumaş İsimleri, Çeşitleri, Özellikleri ve Fiyatları Nedir?”

Su Geçirmez Kapitone Kumaş

Kapitone kumaş modelleri çoğu zaman mont ve kaban yapmak için kullanılır. Kalın elyaflı kapitone montların yüzeyine su geçirmez lamine kumaş bağlantısı yapılır. Kapitone yüzeyinde lamineli, hava ve su geçirmeyen bir ortam oluşur. Bu sebeple kışlık mont üretimi dahilinde su geçirmeyen kapitone montluk kumaşlar ortaya çıkmıştır. Su geçirmez, baklava ve çizgi desenli kapitone yelek modelleri de son zamanlarda en çok üretimi yapılan ürünlerden biridir. Hepimizin bildiği gibi, şişme mont, kaz tüyü veya yelek dediğimiz zaman, aklımıza ilk önce kapitone kumaş gelir.

İpucu: Kapitone kumaş özellikleri, çeşitleri, üretimi ve fiyatları hakkında detaylı bilgi almak istiyorsanız >>> “Kapitone Kumaş Nedir?”

Yukarıdaki su geçirmez kumaş türleri, birçok farklı uygulama için idealdir. Herhangi bir su geçirmez kumaş satın almak istediğinizde hangi kumaşın ihtiyaçlarınızı en iyi şekilde karşıladığına dikkat etmeniz önemlidir.

Su Geçirmez Kumaşın Adı Nedir?

Su geçirmeyen kumaşın halk arasındaki ismi poşet, paraşüt kumaşıdır. Bazı kesimler bu kumaşa su geçirmez kumaş ismi vermişlerdir. İngilizcede Waterproof Fabric ismi ile tabir edilir. Bu kumaşın ismi hakkında çeşitli tartışmalar sıklıkla yaşansa da su geçirmez kumaş isimleri hakkında hala ortak bir noktada fikir birliği sağlanamamıştır.

Su Geçirmez Kumaş Özellikleri Nedir?

Su geçirmez kumaşlar, suya karşı dirençli ve nem geçirmez özelliklere sahip özel tekstil malzemeleridir. Bu kumaşlar, su geçirmezlik özelliklerini kazanmak için farklı teknolojiler ve malzemeler kullanılarak üretilirler. Su geçirmez kumaşların karakteristik özellikleri şu şekilde ele alınabilir:

Paraşüt Astar Kumaş Yağmurluk Kıyafet Kapüşonlu
Paraşüt Kumaş Yağmurluk

Su Geçirmezlik

Su geçirmez kumaşlar, suya karşı dirençli olma özelliğine sahiptirler. Bu özellik, kumaşın yüzeyine uygulanan özel kaplamalar veya membranlar sayesinde sağlanır. Bu sayede, kumaşın üzerinde biriken su damlaları, kumaşın içine nüfuz etmez ve kumaşın ıslanmasını önler.

Nefes Alabilme

Su geçirmez kumaşların bir diğer önemli özelliği de nefes alabilme özelliğidir. Bu özellik, kumaşın içinde biriken terin vücuttan uzaklaştırılmasını sağlar^. Böylelikle giyim konforunu arttırır. Nefes alabilme özelliği, kumaşın içindeki gözenekli yapıya ve özel kaplamalara bağlı olarak değişebilir.

Dayanıklılık

Su geçirmez kumaşlar, yüksek dayanıklılık özelliklerine sahiptirler. Bu kumaşlar, genellikle dayanıklı sentetik malzemelerden yapıldığı için yıpranmaya ve hasara karşı dayanıklıdırlar. Ayrıca, su geçirmez kumaşlar genelde zorlu, fırtınalı hava koşullarına bile dayanacak şekilde tasarlanmıştır.

Esneklik

Su geçirmez kumaşların esnekliği, kullanılan malzemelere ve yapıya bağlı olarak değişebilir. Basit bir deyimle, esnek kumaşlar, giyim konforunu arttırırken, sert kumaşlar ise daha fazla dayanıklılık sağlar.

Isı Yalıtımı

Bazı su geçirmez kumaşlar, ısı yalıtımı özelliğine de sahiptir. Bu kumaşlar, soğuk havalarda vücut sıcaklığını korumaya yardımcı olurken, sıcak havalarda ise serin kalmanızı sağlar. Bu kumaş türleri özel olarak üretilir.

Kolay Temizlenebilir

Su geçirmez kumaşlar, genellikle kolay temizlenebilir özelliklere sahiptir. Kumaş üzerindeki kir ve lekeler, su ve sabunla kolayca çıkarılabilir. Ayrıca hızlı kurur.

Teknik Bilgi: Standart laboratuvar test protokolleri bu kumaşın işlevlerini sınıflandırmıştır. Su direnci, su sızmadan evvel kumaşın üzerinde askıya alınmış milimetre cinsinden su miktarıyla ölçülmektedir. Nefes alabilirlik veya nem buharı iletim seviyesi, su buharının gram cinsinden geçme hızı ile ölçülür. Kumaş 24 saatlik periyotlar halinde metre kare başına su buharı aktarma şeklinde test edilmiştir. “Orta sınıf kalitedeki kumaşlar, 5000 mm suya dayanıklılık ve 5000 g hava alabilirlik değerlerine sahip olma eğilimindedir. En kaliteli su geçirmez malzemeler 20.000 mm ve 20.000 g ölçüm değerlerine sahiptir. Su geçirmez kumaş sızıntı olmadan 1.000 milimetreden fazla bir derinliğe sahip su basıncına dayanabilir.

Suya Dayanıklı Kumaş Değerleri

Naylon PU 1. Kalite Paraşüt Çadır Kumaşı
Naylon Paraşüt Çadır Kumaşı

Suya dayanıklı kumaş, değerler bazlı müdahaleler sonucunda ortaya çıkar. Yağmur odası testleri sayesinde, 1.000 mm’den daha az su direncine sahip bazı kumaşların suyu yeterli seviyede yansıttığı görülmektedir. Bir üniversitede test edilen bu kumaşlardan yapılan giysiler 4 saatlik deney yağmurundan sonra bile sızıntı belirtisi göstermemiştir. Bu deney yağmuru şiddetli denilebilecek bir yağmurdan beş kat daha serttir. Kumaşa verilen yağmurun geçirgenliği, fermuar gibi geçirgen olan ek ürünler hesaba katılmadan test edilmiştir. Bu deney tam olarak dikilmiş hazır giyim ürünlerini test etmediği için, bir giysinin su direncini tam olarak belirtmez. Buna ek olarak, neredeyse tüm su geçirmeyen kumaşların nefes alabilmesi hava koşullarına, özellikle sıcaklık, nem ve rüzgara bağlıdır.

Su İtici Kumaşlar Bu Özelliklere Nasıl Sahip Olmuştur?

Suyu, içeriğinde bulunan kaplamalar sayesinde vücuttan uzağa yönlendiren bir yapıya sahip bu kumaş türü, kullanıcının kuru kalması için kullanılabilir. Bu, terlemenin hem sıvı su hem de su buharı yönlendirilebileceği için vücuttan daha etkili bir şekilde uzaklaştırılabileceği anlamına gelir. Bunlar, geleneksel anlamda nefes alabilen kumaşlardır. Aslında bu kumaşlar iki farklı kumaşın bir kombinasyonu olmasına rağmen, rüzgar geçirmez ve suya dayanıklı dış katmanın altındaki yönlü bir pompa katmanı ve yağmura karşı etkili, tamamen su geçirmez özelliktedir. Yukarıdaki tanımda anlatılmaya çalışıldığı gibi katı bir hidrostatik test ile ölçülemez özelliktedir.

Isı ve Su Yalıtımı

Isı ve Su Yalıtımı
Isı ve Su Yalıtımı

Isı yalıtımı ve su yalıtımı küçük bir hava boşluğunun önleyeceği yakın temasta, termal olarak yalıtıcı malzeme katmanlarından aktarılan ısının korunmasına denir. Soğuk köprüleme olduğunda, kuru taraftaki buhar soğuk yüzeyde yoğunlaşabilir. Bu sayede ince su geçirmez nefes alabilen kumaşın ısıyı koruduğu sonucu da ortaya çıkmaktadır. Su geçirmeyen kumaşlar, özellikleri bakımından ısı yalıtımına da elverişli yapıdadır.

Isı ve Su Yalıtımının Önemi

Yalıtım teknolojisi, insanoğlunun son yıllarda bilim alanına katkı olarak sağladığı en büyük icatlardan biridir. Isı yalıtımı sayesinde içinde yaşadığınız konutları daha yaşanılır bir hale getirebilirsiniz. Kış aylarında soğuktan yaz aylarında ise sıcaktan korunabilirsiniz. Uygun malzemeler kullanarak yapılan yalıtım, ısıtma ve soğutma maliyetlerini düşürmektedir. Bazı araştırmalara göre ısı yalıtımı yapılan binalarda %50 oranında tasarruf sağlanabilmektedir. Yalıtım aynı zamanda rutubet oluşumunu da engellemektedir. Nem oluşumunun önüne geçen bu uygulama yaşam alanlarını daha konforlu hale getirmektedir. Öte yandan ısı yalıtımı çevreye karşı faydalı bir uygulamadır. Bu döşeme sayesinde doğanın tehlikeli atmosfer etkenlerinden kendinizi uzak tutabilirsiniz. Ancak ısı yalıtımı maliyetleri küçümsenmeyecek miktardadır.

Islanmayan Kumaşın Adı Nedir?

Islanmayan kumaş, su itici veya su geçirmez özelliklere sahip olan bir tür kumaştır. Bu kumaşın adı daha önce de söylediğimiz gibi “yağmurluk paraşüt kumaş”tır. Bu kumaşlar, suyu dışarıya iter veya suyun içeri sızmasını engeller, böylece kumaşın ıslanmasını önler. Islanmayan kumaşlar, genellikle özel işlemlerle veya kaplamalarla su itici hale getirilir.

Islanmayan kumaşların kullanım alanları oldukça geniştir. Spor giyim, dış giyim, şemsiye, çadır, yağmurluklar, su geçirmez çantalar gibi ürünlerde yaygın olarak kullanılır. Ayrıca, spor eşyaları, çocuk giyiminde, dış mekan etkinliklerinde ve su sporlarında da tercih edilir.

Islanmayan kumaşlar, yağmur ve suya maruz kalma durumlarında kullanıcıyı kuru ve konforlu tutar. Aynı zamanda, bu tür kumaşlar, su lekelerini ve nemli havanın neden olduğu olumsuz etkileri engelleyerek kumaşın ömrünü uzatır. Son zamanlarda tekstil endüstrisinde giderek daha fazla kullanılmaktadır.

Polyester Kumaş Su Geçirmez mi?

Polyester kumaş çeşitlerinin doğal olarak su geçirmez özellikleri yoktur. Ancak su itici kaplamalarla veya işlemlerle suya dayanıklı hale getirilebilirler. Su geçirmezlik ihtiyacı olan durumlarda, bu özelliklere sahip kumaşlar veya kaplamalar tercih edilmelidir.

Polyamid Kumaş Su Geçirir mi?

Polyamid kumaşlar, su itici özelliklere sahip değildir. Yani cevabımız “Evet, su geçirir“. Ancak, su itici kaplamalar veya işlemler uygulandığında, polyamid kumaşlar su geçirmez hale getirilebilir.

Dış Mekan İçin Su Geçirmez Kumaş Önerileri

Dış mekan için su geçirmez kumaş, dış etkenlerden korunma ihtiyacı olan açık hava ürünleri ve ekipmanları için özel olarak tasarlanmış kumaş türüdür. Bu tür kumaşlar, doğal olarak su itici özelliklere sahip değildir. Ancak su geçirmez kaplamalar veya işlemlerle suya dayanıklı hale getirilirler.

Su geçirmez kumaşlar, dış mekan etkinliklerinde kullanıcıları kuru ve rahat tutmak için önemlidir. Bu tür kumaşlar, hafif yağmur, nemli hava, kar ve diğer dış etkenlerle temas ettiğinde suyu kumaşın yüzeyinde toplayarak içeri sızmasını engellerler.

Dış mekan için su geçirmez kumaşlardan naylon kumaşlar, hafif ve dayanıklı yapısı sayesinde dış mekan ürünleri için tercih edilen bir seçenektir. Su geçirmezlik elde etmek için naylon kumaşlara su itici kaplamalar veya membranlar uygulanır. En ucuz, ekonomik ve etkili su geçirmez dış mekan dekorasyon malzemesi budur.

Yardımcı Kaynak: Britannica >> Topic: Waterproof Textiles

Yorumlar

 1. Burçin dedi ki:

  Ödevlerimi sayenizde yapıyorum.

 2. osman dedi ki:

  lalalaalallalalallalllllllalalalalallalalalallalalalallalala

 3. Burçin dedi ki:

  Kapalı yüzme havuzu için kumaşa ihtiyacım var kırmızı yıkanabilen ve su tutmayan ortam fazlaca nemli olduğundan ona göre kumaş olmalı renk atmamalı fiyat bilgisi rica ediyorum. 1 top kumaş kaç metre ce topu ne kadar

  1. Editör dedi ki:

   Mail üzerinden bilgi verildi Burçin Hanım. Kolaylıklar.

 4. Perisima dedi ki:

  Merhabalar, ısı yalıtımında kullanabileceğim su geçirmez bir kumaş arıyorum. Bana örneklerinizi gönderir misiniz? Teşekkürler.

  1. Editör dedi ki:

   Maillerinizi kontrol edin.

 5. Beyzade dedi ki:

  Merhaba tekstil ürünü koyabileceğim su geçirmez , antibakteriyel , koku yapmayan kumaşa ihtiyacım var. 1 mt için fiyat alabilir miyim?

  1. Editör dedi ki:

   Mail üzerinden cevap verildi.

 6. Sedat bey dedi ki:

  Eni ne kadar birde fiyat bilgisi alabilir miyim

  1. Editör dedi ki:

   Telefon numaralarımız üzerinden bize ulaşın. Ayrıca size bir mail gönderdik.

 7. Hanım dedi ki:

  Merhaba nevresim dikilebilecek su geçirmeyen kumaş arıyorum hastamın alt ıslatma problemi var gece terletmeyecek kullanan kişiyi rahatsız etmeyecek bir kumaş arıyorum böyle bir kumaş var mı varsa eni boyu ve fiyatı hakkında bilgi verir misiniz iyi çalışmalar

  1. Editör dedi ki:

   Telefon numaralarımız üzerinden ulaşın lütfen. Yardımcı olalım.

 8. Mehtap Eryılmaz dedi ki:

  1 top su geçirmez kumaşı izin fiyatını öğrenebilir miyim.
  Çadır kumaşı varmı?

  1. Editör dedi ki:

   Merhaba size su geçirmez çadır üretimi için paraşüt kumaşlarımız hakkında bir e posta gönderdik. Lütfen maillerinizi kontrol edin.

 9. Hülya dedi ki:

  Yatalak annem var alize in iyisinide aldım hergün yıkamaktan dayanmıyor yırtılıyor böyle kumaş alsam nevrisime geçirsem çamaşır makinesinde yıtılırmı veye yataga idrar kaçırırım teşekkürler

  1. Editör dedi ki:

   Merhaba Hülya Hanım, size uygun su geçirmez kumaş türleri hakkında bilgi verebilmemiz için lütfen iletişim bilgilerinizi bırakın. Ya da iletişim adreslerimizden bizimle iletişime geçin.

 10. Gül O. dedi ki:

  Mrb. lar..:)) ben biraz ileri gidecem:)) Kar Montumu kendim dikmek istiyorum…Tam olarak almam gereken eksi derecelere ,yagmur ve kar a dayanan ,. termal ısıyı koruyan/ sağlayan kumaş adı nedir? tesekkurler

  1. Editör dedi ki:

   Çok soğuk havalarda giymek için kullanacaksanız, kumaşları birleştirmenizi tavsiye ederiz. Dış astar yüzeye yağmurluk kapitone, İç astarlık kumaş olarak da kaşe, kaşmir gibi yünlü kumaş çeşitlerini tercih edebilirsiniz. İç kısma daha farklı yün kumaşlardan kullanabilirsiniz. Bunları yaparken elyaf seçimini iyi yapın. Polyesterli elyaflar yerine %100 yün elyaflardan tercih etmelisiniz. Ancak tek başına hem sıcak tutan hem de su geçirmez kumaş türü, tekstil teknolojileri tarafından henüz keşfedilememiştir.

 11. şenay dedi ki:

  merhabalar; erkek hasta var. altına bağlanan bez yetersiz geliyor . şort tarzı bir kıyafer istiyorum . acaba dikilmiş mi satıyorsunuz , sadece kumaş mı. en etkili hansi olur. .Teşekkür ederim.

  1. Editör dedi ki:

   Merhaba, hazır giyim olarak bizde mevcut değil.
   Bahsi geçen kumaşın kendisi hakkında size bir mail gönderdik. Lütfen kontrol edip cevaplayın.

 12. Hilal dedi ki:

  Merhabalar TPU su geçirmez çocuklar için kumasiniz var mı nerden bulabilir sizde bu kumaştan var mı çocuklar için

  1. Editör dedi ki:

   Merhaba Hilal Hanım, Termoplastik Poliüretan içeren kumaş çeşitlerimiz mevcut değil maalesef. Google arama motoruna “Teknik Tekstil Kumaş” yazıp aratmanızı tavsiye ederiz. Kolaylıklar.

 13. Kerim dedi ki:

  Merhaba,

  Çocuklar için kıyafet üzerine, yağmurluk olarak kullanılabilecek su geçirmez kumaş arıyorum. Kumaş ve fiyatı hakkında bilgi alabilir miyim.

  1. Editör dedi ki:

   Su geçirmez kumaş fiyatları ve modelleri hakkında bilgi almak için lütfen telefon numaralarımız üzerinden bizimle iletişime geçiniz.

 14. Berkan akyol dedi ki:

  Çadır kullanıyorum üzerini 4 mevsimlik kumaş ile kaplamak istiyorum.tavsiye edeceğimiz ekonomik ve kullanışlı bir ürün var mi? 7 kişilik….

  1. Editör dedi ki:

   Merhaba, kumaşın cinsi ve ekstra özellikleri (su geçirmez, ince, kalın vb.) hakkında detaylı bilgi ile birlikte telefon numaralarımız üzerinden bizimle iletişime geçebilirseniz size yardımcı olabiliriz.

 15. Sibel dedi ki:

  Merhaba,
  Bahçemizdeki masa ve sandalyelerimizi yağmurdan korumak için bir kumaşa ihtiyacımız var. Ne önerirsiniz ve sizden temin edebilir miyiz?

  1. Editör dedi ki:

   Gmail adresinize bir mail gönderdik Sibel Hanım. Kolaylıklar.

 16. yaslitepesebiha08 dedi ki:

  Merhabalar, suya ve ısıya dayanıklı kumaş çeşidi aramaktayım.Lütfen bana yardımcı olur musunuz?

  1. Editör dedi ki:

   Merhaba, ısı ve su etkenlerine karşı dayanıklı kumaş çeşitleri ayrı kategorilerde mevcuttur. Konuyla ilgili sizden daha fazla bilgi almak gerekçesiyle mail adresinize bir mesaj gönderdik. Lütfen mail adresinizi kontrol edip bizimle iletişime geçin. Kolaylıklar..

 17. Ahmet dasar dedi ki:

  Merhaba araç üstü çadır yapımında kullanılmak üzere su geçirmez ama hava alabilen kumaş arıyorum ne tür bir ürün tavsiye edersiniz

  1. Editör dedi ki:

   Merhaba Ahmet Bey, hem su geçirmez hem de hava alabilen kumaş türleri mevcudumuzda yok. Tente ve branda üretimi yapan firmalarla görüşmenizi tavsiye ederiz. Bizde su geçirmez ancak “hava almayan” kumaşlar mevcut. Kolaylıklar dileriz…

 18. Gülcihan Karademir dedi ki:

  Merhaba, yaşları yıkama önlüğü üretmek istiyorum, su geçirmez hafif aynı zamanda laboratuvar testinden toksin oranı çok az olan bir kumaş türü arıyorum bu hususta bana yardımcı olabilir misiniz? Saygılar

 19. Aslıhan dedi ki:

  Merhaba, kollu bebek önlüğü imalatımız için sıvı geçirmeyene, renkli/desenli kumaşa ihtiyacımız var. 100m için fiyat ve ürün bilgisi alabilir miyim?
  Teşekkürler

  1. Editör dedi ki:

   Merhaba Aslıhan Hanım, mail adresinize bilgi gönderildi. Lütfen kontrol edip dönüş yapın. Kolaylıklar..

 20. Melis dedi ki:

  Merhaba kedim keten koltuğuma Ve yatağıma işiyor.Yillardir kısırlastirilmis olmasına rağmen bunu yapıyor.Veterinerler psikolojik dedi.Bende su geçirmeyen kumaş alıp koltuklarına örtü diktirmek istiyorum.Ne önerirsiniz acaba?

  1. Editör dedi ki:

   Merhaba Melis Hanım, oldukça fazla su geçirmez kumaş çeşitleri mevcuttur. Döşemelik su geçirmeyen kumaş türlerini araştırmanızı tavsiye ederiz. Kaplamalı bondit kumaşlar işinizi görecektir. Umarım minnoş kedimiz zamanla yaptığı davranışın yanlış olduğunu anlar. Yavrumuzu disiplinli ve duygusal olmayan (tavizsiz) eğitimlere tabi tutmanız şart gibi görünüyor. Kolaylıklar 🙂

Bir yanıt yazın