Tekstil Bilgilendirme Atölyesi

Parti Kumaş Alanlar ve Satanlar

Parti Malı Kumaş Al, Bursa, İstanbul, İzmir, Ucuz Toptan Online Alınır

Parti Kumaş Alanlar ve Satanlar Ne İş Yaparlar?

Kumaş alımı ve satımı herkesin bildiğinin aksine karmaşık bir iştir. Bunun en büyük nedeni her gün binlerce yeni kumaş çeşidinin ortaya çıkıyor olmasıdır. Bu sırada piyasada gezen milyonlarca kalitesi belirsiz kumaşın alım ve satımı yapan birileri vardır. Bunlar parti malı kumaş satıcılarıdır. Parti kumaş nedir? Parti kumaş alanlar ve satanlar hangi noktada kumaş piyasasında yer alırlar kısaca değinelim.

Parti Kumaş Alanlar ve Satanlar Hangi Noktada Ortaya Çıkmıştır?

Kumaş üretim fabrikaları tekstil mühendisleri ile birlikte Ar-Ge çalışmaları yaparlar. Bu çalışmalar sonucunda laboratuvarlarda binlerce test edilmiş kumaşlar ortaya çıkar. En kaliteli kumaş üretimi için tüm fabrika seferberlik ilan eder. Müşterilere, istedikleri kumaş şeklini, yapısını ortaya çıkarmak fabrikanın asli görevidir. Müşteriye uygun kumaş üretirken biraz pamuk biraz polyester, kimya mühendisleri ve tekstil mühendisleri, bunların yanında kumaş boyahanesi müdürleri, çalışanları hepsi o müşterinin istediği kıvamı yakalamak zorundadır. Bu sırada test edilmiş ama müşterinin isteklerine uymayan binlerce kumaş nereye gidiyor? Çöpe mi?  

Parti Malı Kumaş Satanlar Tarafından Alınan Top Regüle Hatasız Kareli Ekose Kumaş Modelleri
Parti Kumaş – Stok Kumaş – Top Kumaş (Ekose)

Diğer yandan örneğin bir müşteri kumaş fabrikasına gelip 200 adet ince fitilli kadife top kumaş siparişi verdi. Fabrika üretimi gerçekleştirdi. Müşterisini aradı ve malının hazır olduğunu söyledi. Müşteri geldi ve fabrikanın kalite kontrol müdürüne “fitiller çok ince olmuş bunları alamayız” dedi. Şimdi bu fitilleri azıcık ince olmuş kumaşlar nereye gidecek? Çöpe mi?  

Bu iki sorunun cevabı da hayır. Burada parti kumaş satanlar devreye giriyorlar. Kumaşları normal fiyatından birazcık daha ucuz satın alıp, piyasada satmaya çalışıyorlar. Parti kumaş alanlar da parti malı ucuz toptan kumaş arayışında olduklarından, maliyetleri düşürmek adına piyasada talep yaratıyorlar. 

Kumaş Fabrikaları Parti Kumaş Çeşitleri, Stok Kumaş
Kumaş Fabrikası İçerisindeki Parti Kumaş Çeşitleri

Bonus Bilgi: Parti Kumaş Alanlar Neye Dikkat Etmeli? 

KUMAŞI ÖNCE KONTROL ET, SONRA KUMAŞ SATIN AL! 

Kumaş hatalı olabilir. Kumaş satın almadan önce iyice kontrol etmekte fayda vardır. Parti kumaş satanlar bazen bu hileye başvurur.

PARTİ KUMAŞ FİYATLARI HAKKINDA BİLGİ SAHİBİ OL! 

Parti kumaş fiyatları gerçekten normal piyasanın altında olmalıdır. Çok pahalıysa bir kez daha parti kumaş fiyatları hakkında araştırma yapman gerekir. 

KUMAŞI KİMDEN ALDIĞINI İSPAT EDEBİLECEK ŞEKİLDE KUMAŞ AL! 

Kumaş satış işleminden sonra aldığınız kumaş çalıntı, yanık, hatalı vb. çıkabilir. Parayı banka üzerinden havale-eft yapmanız en doğru yol olacaktır. 

Parti Malı Ucuz Kumaş Alayım Derken Kazıklanmayın 

Parti Malı Dokuma Kumaş Alanlar İstanbul Gömleklik Top Kumaş - Atilla Tekstil
Dokuma Parti Kumaş – İstanbul İlinde Bir Depoda

Parti malı ucuz kumaş almak istiyorsanız mutlaka sağlam bir araştırma yapın. Bunun en güzel örneğini Zeytinburnu, Esenler gibi yerlerde görmekteyiz. Bu ilçelerde çoğu kişi parti malı ucuz kumaş diye verdiği fiyatlar, regüle hatasız orijinal kumaştan daha pahalı olabilmektedir. Bilgi en önemli ticaret tekniğidir. 

İpucu: Toptan parti malı kumaş fiyatları için >>> “Parti Kumaş”

Yorumlar

  1. tahir.yilmaz0001 dedi ki:

    selamlar parti malı kot ve gabardin lazım işçi pantolunu ve önlüğü yapılacak parça da olur bilgi verirseniz çok makbule geçer kolay gelsin

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir