Tekstil Bilgilendirme Atölyesi

Kumaş Fabrikaları

Gaziantep Kumaş Fabrikası

Kumaş Fabrikaları Endüstrisi

Kumaş fabrikaları Türk sanayi üretiminde neredeyse en büyük paya sahip olan tekstil sanayisidir. Tekstil, Türkiye’de ilk kurulan sektörlerin başını çekmektedir. Büyük bir alt sektör olarak kumaş fabrikaları endüstrisi, son yıllarda giyim ve ev tekstili endüstrileri arasında yer almaktadır.

Kumaş fabrikaları dünyanın her yerinde giyim ve imalat alanında önemli bir rol oynamıştır. Son yirmi yılda ev tekstili sektörü istatistiklerine bakılacak olursa, büyük tabloyu daha net görebiliriz.

Türkiye’de Kumaş Fabrikaları

Kumaş Fabrikaları İstanbul
Kumaş Fabrikaları İstanbul

Türkiye’de bulunan kumaş fabrikaları, gri kumaşın tüm dizinlerini işleme kapasitesine sahiptir. Tekstilin temelinde yatan bu sektör, modern işleme kapasitesi bakımından Avrupa Birliği’ne eşdeğer niteliktedir. Teknoloji, nitelikli işgücü ve özellikle ürün kalitesi, kumaş endüstrisinin uluslararası pazarlarda rekabet avantajlarını ortaya çıkarmaktadır. Gerek teknolojisi, geniş ürün yelpazesi, kalitesi, tasarımı ve ürünlerinin yaratıcılığı buna olanak sağlar. Tekstilin sağlam temellerine ek olarak; vasıflı işgücü de incelenmesi gereken bir konudur. Ayrıca, kumaş endüstrisi büyük esneklik ve kabiliyete sahip bir iş alanı yaratır.

Tekstil hiç kuşkusuz günün şartlarına göre üretimini modern arz girdilerine sokmalı ve kendisini yeni teknolojilere adapte etmelidir. Bu modernizasyon çalışmaları, tüketici talebindeki değişikliklere tepki biçimlerini uluslararası boyutta etkiler.

Kumaş Fabrikası İstanbul
Kumaş Fabrikası İstanbul

Böylece kumaş endüstrisi, tüm ihtiyaçları şartlara uygun karşılamaya çalışarak müşterilerini memnun etmektedir. Tekstil, hızlı tepki ve güçlü hizmet yeteneği ile birlikte harmanlanması gereken bir piyasa içinde yer alır. Bu özellikler kumaş üreticilerini ve ihracatçıları uluslararası pazarlarda güçlü bir şöhret elde etmek için harekete geçirmektedir.

Kumaş Fabrikaları – Türkiye’de Seri Üretim

Türkiye, hazır giyim imalatında kullanılmak üzere hemen hemen her tür kumaşı üretebilme potansiyeline sahiptir. Kumaş endüstrisi, ev tekstili, döşeme kumaş ve diğer teknik uygulamalar (özellikle doğal pamuklu kumaş) hammaddelere dayalı üretimi oluşturmaktadır.

Çorlu Kumaş Fabrikası
Kumaş Fabrikası

Kumaş üretiminin büyük miktarda olan bölümü pamuk bitkisinden elde edilmektedir. Pamuk bazlı kumaş endüstrisi iki bölümden oluşur. Bunlardan biri büyük ölçekli şirketlerden oluşmaktadır. Elyaftan kumaş üretiminin tüm aşamalarına dikey olarak entegre edilmiş üretim tesisleri; işleme, eğirme ve dokuma, boyama, baskı ve terbiye atölyeleridir. Bunlar giyim veya ev tekstili gibi hazır ürünler için üretim tesisleridir. Diğeri ise küçük çaplı şirketler ağırlıklı olmak üzere entegre olamamış şirketlerden meydana gelmektedir. Bu şirketler Türkiye’nin hayati alt sektör dallarını oluşturur.

Tekstil Sektöründe Kumaş Üretimi İstatistikleri

Tekstil İstatistikleri
Tekstil İstatistik 2020

Kumaş fabrikaları çerçevesinde ele aldığımız bu sektör, hammadde ihtiyaçlarını çoğunlukla yerli kaynaklardan karşılamaktadır. Türkiye önemli bir dünya pamuk yetiştiricisidir. Türkiye dünya çapında pamuk üretimi ile sekizinci sırada yer almaktadır (2016/17 – 880.000 ton). Bazı dünya ülkelerinde üretilen pamuk, üretilen ülkelerdeki ülkelerin iç talebini karşılamamaktadır. Bu sebeple, Çin, Bangladeş ve Vietnam’dan sonra dördüncü büyük pamuk ithalatçı olarak Türkiye’yi görmekteyiz. Pamuk kumaş tekstil endüstrisinin yanı sıra, sentetik kumaş üretme kapasitesine sahip olan Türkiye, %100 polyester ve polyester bazlı sentetik kumaşlar için üretim yapabilmektedir. Pamuk, viskon, naylon, poliamid, yün, keten veya bunların çoklu karışımları ile harmanlanabilir.

Modern Tekstil Fabrikaları

İplik Fabrikası İstanbul
İplik Fabrikası

Hem sanayileşmiş hem de gelişmekte olan ülkelerde artık yüksek verimli kumaş üretimi yapabilen modern tesisler bulunmaktadır. İplik ve kumaş imalatındaki mekanik gelişmelere ek olarak, yeni liflerin geliştirilmesinde, tekstil özelliklerinin iyileştirilmesine yönelik işlemlerde hızlı ilerlemeler kaydedilmiştir. Diğer yandan daha fazla kalite kontrolüne izin veren bir sistem kurulmak istenmektedir.

Türkiye Tekstil Coğrafyası

Kumaş Fabrikaları
Kumaş Fabrikaları

Dünyanın en büyük tiftik üreticilerinden olan Türkiye, aynı zamanda güçlü bir yün üreticisidir. Yün ürünlerinin çoğunluğu giyim üreticileri ve ihracatçılar arasında kullanılmaktadır. Kumaş fabrikaları ağırlıklı olarak İstanbul, Bursa, Adana, Denizli, Kahramanmaraş, İzmir, Gaziantep, Tekirdağ, Kayseri ve Uşak illerinde bulunmaktadır. Entegre olmuş çoğu kumaş fabrikaları, İstanbul, Bursa, Kahramanmaraş, Adana ve Gaziantep’te yer almaktadır. Kumaş tedarikçilerinin, uluslararası alanda daha sağlıklı, daha çevre dostu ürünler üretebilmesi için teknolojik gelişmelere açık olmaları gerekir.

Türkiye’deki bir çok kumaş üreticisi ekolojik ürün kıstaslarına uymaya çalışmaktadır. Birçoğu Oeko-Tex gibi en iyi bilinen eko-etiketlere sahip Standart 100, Organik Değişim, GOTS vb. kıstasları kendisine çerçeve olarak alır. Sonuç olarak kumaş fabrikası sahipleri, kalitenin ne kadar önemli olduğunun farkında ve birçoğu ulusal ve uluslararası kalite sertifikaları ile kendilerini resmi ticaret hayatında belirli bir teraziye yerleştirmeye çalışmaktadır.

Tekstil Fabrikaları ve Üretim Döngüsü

Kumaş Fabrikası
Kumaş Fabrikası

Tekstil fabrikası, iplik veya kumaş gibi farklı elyaf türlerinin üretildiği ve kullanılabilir ürünlere dönüştürüldüğü bir üretim tesisidir. Bunlara örnek olarak kot pantolon kumaşı, giysiler, çarşaf, havlu, çanta verilebilir. Tekstil fabrikaları ilk kurulduğunda işler emek yoğun biçimde meydana gelmekteydi. Daha sonra teknoloji, bazı modern tesisleri makinelerin bulunduğu operasyonlara dönüştürdü. Tekstil fabrikaları hammaddeleri almak ve bunları kullanılabilir ürünlere dönüştürmek için çok adımlı bir süreç kullanıyor.

Halihazırda bir üretim döngüsü şu aşamaları içermektedir: Doğal veya sentetik lifler, istenilen dokuyu ortaya çıkarmak için farklı şekillerde düzenlenir. Lifler ipliğe eğrilir. İplik, dokuma veya örme gibi kumaş üretim teknikleri ile dönüştürülür. Boyaları ve gerekli kimyasalları kabul etmeye hazırlamak için kumaşlar üzerinde ön-muamele işlemleri gerçekleştirilir. Pigmentler ve baskılar kullanılarak boyama ve baskı işlemi yapılır. Teknik özellikler veya istenen estetik bir çekicilik oluşturmak için kumaşa bitirme işlemleri eklenir. Bu işlem, antibakteriyel özellikleri, suya dayanıklılığı veya moda uygulamalarını içerebilir. Tekstil, satış ve dağıtım için hazırlanmadan önce düğme veya fermuar gibi ek özellikler eklenebilir.

Benzer Yazılar: >>> “Kumaş Fabrikası İçindeki Teknolojik Uygulama Örneği” – “Geri Dönüşüm Kumaş Rehberi – Full Anlatım

Yorumlar

 1. Isa Alioğlu dedi ki:

  Merhaba kolay gelsin,arkadaslarim Kırgızistan’da kumaş satıyorlar Çin kumaşını satyorlar şimdi de Türkiye ile deniyelim düşündüler, Sizin kartela kumaslariniz var ise gonderebilirmisiniz Kırgızistana?
  Iyi gunler!

  1. Editör dedi ki:

   Mail adresiniz üzerinden cevap verildi.

 2. Eren Ozsen dedi ki:

  Sayin Atilla Bey,

  Hollandada satis icin bebek agiz bezi ureticisi ariyorum. Kumas olarak hangi kumasi tavsi edersiniz, cogunlukla pamuk goriyorum. Minimum siparis sayisi nekadar? Kumas kalitesi hakinda ne anlatabilirsiniz. Ve kumasin icine logo dikiyormusunuz? Ve bebekler icin renkli desen mumkunmu? Son olarak fiyatlari ogrenmek istiyorum ve mumkunse Hollandaya bir kac cesit agiz bezi yoliyabilirmisiniz test olarak.

  Saygilarimla,

  Eren Ozsen

  1. Editör dedi ki:

   E-mail üzerinden cevap verildi Eren Bey. Kolaylıklar dileriz.

  2. Yakub dedi ki:

   Merhaba bende 4-11 yaş aralığı için t-shirt yapıyorum kaliteli ihracat ürünü. Beraber çalışmak isterim sizinle. İstediğiniz kadar ürün temin ederim

 3. kaptan kusto dedi ki:

  ben şunu merak ediyorum kumaş almaya gelsek mesela piyasadan daha ucuza alabiliyor muyuz ve minimum kaç metre satıyorsunuz? şu an hayal tül fisto ve poline ihtiyacım var

  1. Editör dedi ki:

   iletişim adreslerimizden ulaşın. Size yardımcı olmaya çalışalım.

   1. Anonim dedi ki:

    Aynı soruyu banada cevaplarmısınız

 4. Dani dedi ki:

  Merhaba nasılsınız benım adı dani sızde önlük kumaşlar işçi kumaşlar bulunur mu? Veya fiyatlar ve adres varmı İstanbul’da yüz yüze görüşmek istiyorum bana masaj ile cevap gönderebilir misiniz

  1. Editör dedi ki:

   Telefonda görüştük Dani Bey.

 5. Müberrem dedi ki:

  Merhaba yeni bir iş yeri acmayı süşünüyorum toptan kumaş alıp ufak bir yerde dikip internet üzerinden satış yapıcam topdan alımlarda bir topda kaç metre kumaş oluyor öğrenebilırmiyim

  1. Editör dedi ki:

   İletişim bilginizi bırakırsanız size ulaşalım. Ya da telefon numaralarımızdan bize ulaşın yardımcı olalım.

 6. Майра dedi ki:

  Ассалаумалейкум!
  Мен мата алуға келеміз бе деп ойлаймын, мысалы, оны базардан арзан сатып аламыз ба және сізден фабрикадан алсам деймін. кем дегенде қанша метр сатасыз? Маған дәл қазір мақта, трикотаж мата қажет. TR: Acaba kumaş almak ister miyiz mesela, sizin gibi marketten ve mutfaktan ucuza alırsak merak ediyorum. En az kaç metre satıyorsunuz? Şu anda pamuk ve trikoya ihtiyacım var.

  1. Editör dedi ki:

   We responded on mail. Please check it out. Thank you.

 7. Ali dedi ki:

  Merhaba efendim. Fabrikanız dan Kumaş almayı düşünüyordum. Belarus, Minsk dan yazıyorum. Mesela Buraya bir Tır kumaş gonderseniz ücreti ne kadar olur umarım pazar fiyatından ucuz olur.
  Ve fabrikanızda kaç tür kumaş üretiliyor ise hepsinden bir ton kumaş aldığım da fiyatı ne eder, bunu türleriyle beraber örnek şu kumaştan 1 tonu bu kadar eder gibi örnekle söylerseniz çok sevinirim. Böyle Detaylı bir şekilde yanıtlarsanız sevinirim. Teşekkürler

  1. Editör dedi ki:

   Lütfen maillerinizi kontrol edin. Sizinle iletişime geçildi.

  2. Sabir Aziz dedi ki:

   Merhaba,yurt dışına gönderilmek üzere düz ve renkli aşağıda belirtilen ozelliklerde poplin kumaş arıyorum (bir topta kaç metre olduğu ve maliyeti ile ilgili bilgi de paylaşırsanız) iletişime geçmenizi rica eder iyi günler dilerim
   Poplin yoğunluğu 115
   Tuval genişliği 220cm
   Saten yoğunluğu 125-130
   Genişliği 220cm

   1. Editör dedi ki:

    Merhaba poplin kumaş çeşitleri ve fiyatları hakkında size bir mail gönderdik. Lütfen e-postalarınızı kontrol edin.

    1. Zübeyde dedi ki:

     Kumaş fiyat listesi gönderebilirmisiniz.
     Şimdikten Teşekkürler.

  3. Zübeyde dedi ki:

   Kumaş fiyat listesi gönderebilirmisiniz.
   Şimdikten Teşekkürler.

  4. Musa dedi ki:

   Merhaba istediğiniz kumaş türünü yazın tedarik edebiliriz.

 8. Firuze dedi ki:

  Merhaba. Ben yoga uretimi icin kullanilacak kumas istiyorum. 80% naylon, 20 % lykra. Nemi kendine haps edicek. Cok sikmayacal, kaliteli bir kumas istiyoruz. Kumas iyi olursa, uzun sureli ortaklik isteriz. Lutfen kisa surede geri donus yapin . Cunki cok acil ??

  1. Editör dedi ki:

   Merhaba sizinle telefonda görüştük Firuze Hanım. İyi günler dileriz.

 9. Alpaslan KUL dedi ki:

  İyi günler! Ukrayna’da faaliyet gösteren bayan konfeksiyon fabrikasına kumaş ithal etmek istiyoruz.
  Jarse Len gömleklik ipek bluz
  % 60-40 yün
  % 40-60 polyester
  %35 yün ipekli.
  Ürün kartelanızı göndermeniz mümkün mü ?
  Kolay gelsin!

  1. Editör dedi ki:

   Merhaba mail gönderdik. Dilerseniz iletişim numaralarımızdan da bizi arayabilirsiniz.

 10. Parahat dedi ki:

  Selamunaleykum .
  Ben türkmenistana kumaş göndermek iştiyorum gülyüpek diye bir kumaşınız varmı varsada fiyatı nedir en az ne kadar alabilirim başkada elbiselik kumaşlarınız varsa rica etsen fiyatı ve kaç metre en az alabilirim söyleyebilirmisiniz .
  Saygılarımla teşekkür ediyorum .

  1. Editör dedi ki:

   Aleyküm Selam. Mail üzerinden cevap verildi. İsterseniz iletişim numaralarımızdan bizi arayabilir veya mesaj atabilirsiniz.

   1. Fatma Mutlu dedi ki:

    Merhabalar ben de kumaşlarınızın kalitesi ve fiyatları ile ilgili bilgi almak istiyorum. Kumaş alıp üretim yapmak istiyoruz

 11. Anonim dedi ki:

  Merhaba benim ciddi sekilde erkek boxer icin kumasa ihtiyacim var acaba nasil temin edebilirim ciddi aliciyim
  Ve yuklu urun yaoacagim

  1. Editör dedi ki:

   Merhaba. Telefon numaralarımızdan bize ulaşın lütfen. Mail adresinizi yazmadığınız için size ulaşamıyoruz.

 12. Zeynep Şahpaz dedi ki:

  Merhabalar ben ev tekstili için toptan poplin kumaş almak istiyorum minimum ne kadar alabiliyoruz metre fiyatı ortalama kaçtan başlayıp yukarı devam ediyor ayrıca sizden şahıs olarak alışveriş yapabiliyor muyuz yoksa firma sahibi mi olmamız lazım. Belirttiğim mail adresinden yardımcı olabilir misiniz.?

  1. Editör dedi ki:

   Mail üzerinden cevap verildi Zeynep Hanım. Şahıs olarak ürün temin edebilirsiniz. Tam olarak hangi tür poplin kumaş istediğinize dair ayrıntılı bilgi verdikten sonra fiyat verebiliriz.

 13. Emine Bilgin dedi ki:

  Merhaba Degerli Atilla Tekstil Yetkilisi;
  Biz kizimla birlikte tasarim yapmaktayiz. Bu alanda calistiginiz tasarimcilar elbette vardir lakin kumas deseni tasarimlarimizi bir gormenizi cok arzu ederiz.

  Bu konuyla ilgilenirseniz bize mail adresimizden donus yapabilirsiniz .

  Iyi Gunler

  1. Editör dedi ki:

   Merhaba bize yazdığınız için teşekkürler. Tasarımcılık ile ilgili sizi sisteme kaydettim. En yakın zamanda size dönüş yapacaklar. Kolaylıklar..

 14. zubeyde_sonmez dedi ki:

  MERHABA KOLAY GELSIN BEN KILO İŞİ KUMAS ALMAK ISTIYORUM ONLINE OLARAK NASIL ALABILIRIM.. YARDIMCI OLURNUSUNUZ

  1. Editör dedi ki:

   Merhaba, kiloluk toptan parça kumaşlar hakkında size mail gönderdik. Lütfen kontrol edip bize geri dönüş sağlayın.

 15. Mustafa dedi ki:

  Ben türkmenistana kumaş göndermek istiyorum piyasadan daha ucuza gelirmi acaba birde parça kumaş satışınız varmı bilgi verirseniz sevinirim teşekkürler.

  1. Editör dedi ki:

   Merhaba Mail üzerinden cevap verildi.

   1. Müslüm dedi ki:

    Merhaba ben kilo ve metre SENDY kumaş ve desenli likralı kumaş fiyatlarını öğrenmek istiyorum

    1. Editör dedi ki:

     Merhaba, Sandy kumaş modelleri ve fiyatları ile ilgili bir mail gönderdik. Lütfen kontrol edip geri dönüş sağlayın.

 16. Ayse dedi ki:

  Mrb fabrikadan parca kumas 1 mtrelik 2 mtrelik uyguna kumas bulunurmu yer ordu

  1. Editör dedi ki:

   Merhaba Ayşe Hanım. Telefon numaranızı mesaj veya mail olarak gönderin. Mevcut uygun fiyatlı kiloluk parça kumaşların görsellerini gönderelim.

 17. Anonim dedi ki:

  Merhaba ben Haşim size pamuk lazimmi

  1. Editör dedi ki:

   Haşim bey mail adresinizi belirtmemişsiniz. Size ulaşabilmemiz için lütfen bizimle mail veya telefon numaralarımız üzerinden iletişime geçin.

 18. Aysun Taşcı dedi ki:

  Merhaba,
  İhracat amacıyla kumaş arıyoruz.
  – %35 pamuk, %35 ipek, %30 yün
  – %35 pamuk, %35 ipek, %30 polyester
  – %35 pamuk, %35 yün, %30 polyester.
  Başlangıç olarak 20’lik birer konteyner diyebiliriz. Anlaşma durumunda sürekli sevkıyat yapılacaktır.
  Her bir ürün için önerilerinizi, teklifinizi ve çalışma koşullarınızı rica ederim.

  1. Editör dedi ki:

   Size, ipek, pamuk, polyester ve yün kumaş fiyatları hakkında bir mail gönderdik. Lütfen kontrol edip geri dönüş sağlayın.

 19. Azym dedi ki:

  Merhabalar iyi gunler dilerim ben turkmenistandan size kumaş imalat etmek istiyorum yada ham madde nelerle ilgilenirsiniz ve ya hazir urunlerde var nevresim takimlar, havlular , i. Geri donuşüm kumaşlarda var hanlileriyle ilgilenirsiniz. Teşekurler

  1. Editör dedi ki:

   Merhaba, e posta adresinize bir mail gönderdik. Ürünleriniz hakkında bilgi almak isteriz. Gönderilen mail üzerinden bize geri dönüş yapabilirisiniz. Kolaylıklar…

 20. Bulut Öztoprak dedi ki:

  İyi günler Desenli polycotton kumaş istiyoruz minimum kaç metre sipariş verebiliriz

  1. Editör dedi ki:

   Merhaba desenli polycotton kumaş üretimimiz yok. Ancak size polyester pamuk karışımı kumaşların üretimi ve desenleri hakkında bir mail gönderdik. Lütfen kontrol ediniz.

 21. Firuze dedi ki:

  Merhaba, ben Sign LTD şirketinden Firuze,
  Size SORGULAMA FORMU (excel file) göndermek istiyoruz. Lütfen onu cevaplayıp bize geri gönderirmisiniz. Mümkün olan en kısa zamanda bizimle iletişime geçmenizi isteriz. Teşekkürler.

  1. Editör dedi ki:

   Merhaba Firuze Hanım sizinle görüşüp gerekli bilgileri vermişler. Kolaylıklar dileriz.

 22. ABDIKUDDUS dedi ki:

  MERHABA

  BAN ABDIKUDDUS SİZE İPLİK LAZIMMI
  30/1 PENYA VE PENYA KOMNPAKT

  1. Editör dedi ki:

   Merhaba, size konuyla ilgili mail gönderdik. Lütfen kontrol edip cevaplayın.

 23. Elif dedi ki:

  Merhabalar, ben duck, ham keten, poplin kumaşları arayışındayım, fiyatları öğrenebilir miyim?
  Teşekkürler

  1. Editör dedi ki:

   Merhaba size duck, keten ve poplin kumaş fiyatları hakkında bir mail gönderdik. Lütfen kontrol ediniz.

 24. Batorgıl dedi ki:

  Merhaba mogolıstana çeşitli ürünler göndermekteyim müşterimlerden biri kumaş istiyor butun email e yazarmısınız

  1. Editör dedi ki:

   Merhaba, lütfen e-mailinizi kontrol ediniz. Size elimizde bulunan kumaş çeşitleri hakkında bilgi verdik.

 25. Sema dedi ki:

  Merhaba,

  Yurtdışı ihracat ürünü için 200 metre metraj baskılı ( baskısız da olabilir ) denim kumaşa ihtiyacımız var. Metraj baskı deseni için dosya müşteriden gelecek.

  Bana hem baskılı ( tabi eğer çalışıyor iseniz ) hem baskısız fiyat verebilir misiniz?

  E mail alabilirsem fotoğraf da atacağım.

  Teşekkür ederim.

  1. Editör dedi ki:

   Merhaba Sema Hanım, [email protected] mail adresine ya da telefon numaralarımıza wp üzerinden fotoğraf gönderebilirsiniz. Görselleri gördükten sonra stok durumunu kontrol edebiliriz. Ayrıca size bir mail gönderdik. Kontrol edip yanıtlayabilirsiniz. Kolaylıklar.

 26. Ervin dedi ki:

  merhabalar .. Kırmızı
  kadife kumaş varmi sizde??
  2000m sipariş vermek istiyorum….

  1. Editör dedi ki:

   Merhaba, mail adresinize bir posta gönderdik. Lütfen kontrol edin. Kolaylıklar dileriz

 27. tuğba dedi ki:

  Merhabalar bana 12.000 m2 black-out beyaz renk kumaş gerekli bunu nasıl termin edebilirim? Bilgi verirseniz sevinirim

  1. Editör dedi ki:

   Arkadaşlar sizinle telefonda görüşmüş Tuğba Hanım. Kolaylıklar dilerim.

 28. sevda dedi ki:

  Merhaba ; takim elbise kumasi varmidir elinizde 60.000 metre ihtiyacim var.Bilgi verirseniz olumlu yada olumsuz tesekkur ederim.

  1. Editör dedi ki:

   Merhaba, mail üzerinden cevap verildi. Kolaylıklar..

 29. semra dedi ki:

  merhaba ben kilo ile kumas almak istiyorum kiminle iletisime gecicem is yeri axmayi dusunuyorum pazarda ki kumaslardan daha ucuza gelirmi

  1. Editör dedi ki:

   Merhaba, kiloluk parça kumaş satışı ile ilgili size bir mail gönderdik. Lütfen kontrol edip geri dönüş sağlayın..

 30. Nurcan dedi ki:

  Merhaba parça kumaş fiyatları ile ilgili bilgi almak istiyorum

  1. Editör dedi ki:

   Merhaba Nurcan Hanım, mail adresinize bir bilgi mesajı gönderdik. Lütfen kontrol edip yanıtlayın. Telefon numaramızı arayarak da parça kumaş satışı hakkında bilgi alabilirsiniz. Kolaylıklar..

 31. Sali dedi ki:

  Merhaba e ticaret üzerinden şal satmayı düşünüyorum ilk olarak pamuklu kumaşlar tercih etmeyi düşünüyorum bunun için uygun kumaşlarınız mevcut mu numune gönderebilir misiniz ve fiyatlarınız nasıl bilgi alabilirsem çok sevinirim kumaşları uygun bulursam yüksek miktarda alacağımı belirtmek isterim

  1. Editör dedi ki:

   Merhaba, hazır şal ürünlerimiz mevcut değil ama şal imalatı yapabileceğiniz kumaş ve onları dikerken kullanabileceğiniz ipliklerimiz mevcut. Konuyla ilgili size bir mail gönderdik. Lütfen kontrol edip yanıtlayın. Telefon numaramız üzerinden de bizi arayabilirsiniz. Kolaylıklar..

 32. Vadim. dedi ki:

  Merhaba.
  3 iplik kumaş hakkında bilgi almak istiyorum? Kiloyla mı satıyorsunuz? Topdan sipariş olsa, bir kilogram ne kadar? Şardonlu ayrı və şardonsuz ayrı. Minimum sipariş ne olmalıdır?

  1. Editör dedi ki:

   Merhaba, üç iplik kumaşlar hakkında teorik bilgi almak için Üç İplik Kumaş Nedir? … Fiyat ve satın alımlarla ilgili detaylı bilgileri mail adresinize gönderdik. Lütfen kontrol ediniz. Kolaylıklar..

 33. Hasan Ozdeniz dedi ki:

  Merhaba, askeri gemilere iş yapiyorum logo baskılı nevresimlik, masa örtüsü ve perdelik kumaş imalatınız varmıdır. Varsa fiyatları hakkında bilgi verirmisiniz.
  Nevresimlikler 57 veya 63 tel
  Masa örtüsü ve perdelikler yanmaz ozellikli
  Teşekkürler.

  1. Editör dedi ki:

   Merhaba Hasan Bey, size nevresimlik, masa örtüsü ve perdelik kumaş çeşitleri hakkında bilgi maili gönderdik. Lütfen kontrol edip cevaplayın. Kolaylıklar..

 34. Zaria dedi ki:

  Merhaba sevgili bay/bayan,
  Mayo ve bikini (polyamid) yapmak için kumaş arıyorum ve İstanbul’da üretiyoruz.
  Bu tarz bir kumaşınız varsa sevinirim.
  samimi olarak geri dönüşlerinizi bekliyorum

  -Zaria Zaheri

  1. Editör dedi ki:

   Merhaba, mayoluk ve bikinilik polyamid kumaş çeşitleri hakkında size bir mail gönderdik. Lütfen kontrol edip geri dönüş sağlayın. Kolaylıklar..

 35. kübra nur dedi ki:

  merhabalar kilo veya toptan kumaşların fiyatları ne kadar oluyor ben bebekler için müslin bez kumaşlardan almak istiyoruz detaylı bilgi alabilir miyim ?

  1. Editör dedi ki:

   Merhaba, mail adresinize müslin bez kumaş fiyatları hakkında bilgi mesajı gönderdik. Daha ayrıntılı bilgi için lütfen bizimle iletişime geçin. Kolaylıklar..

 36. Anonim dedi ki:

  bızde 3makıne var yenı ısyerı acmak ıstıyorum yanlız ış verılmesını ısterdım urun verılmesını tesekkurler

  1. Editör dedi ki:

   Merhaba, fason dikim (hazır giyim) çalışmamız yok ama mail adresinizi veya telefon numaranızı paylaşırsanız bazı firmalarla iletişime geçebiliriz. Kolaylıklar..

 37. Ramzan dedi ki:

  aprilik bir kumaş elbise veya ceketin vücuda zararı vat mıdır?

  1. Editör dedi ki:

   Merhaba, bazı insanlar akrilik kumaşa karşı hassasiyet veya alerjik reaksiyonlar geliştirebilir. Ciltte kızarıklık, kaşıntı veya döküntü gibi belirtiler ortaya çıkabilir. Ancak, herkes aynı şekilde tepki vermez ve akrilik kumaşa karşı reaksiyon gösteren kişilerin sayısı oldukça azdır. Akrilik kumaş, doğal liflerden yapılan kumaşlara göre daha az havalandırma özelliğine sahip olabilir. Bu nedenle, aşırı terleyen kişilerde hava dolaşımının azalması nedeniyle rahatsızlık hissi oluşabilir. Yine de, akrilik kumaşın sağlık üzerindeki etkileri konusunda kesin ve yaygın kabul gören kanıtlar yoktur. Kolaylıklar..

 38. Nilgün dedi ki:

  Merhaba işyeri açmayı düşünüyorum.Parca penye ve kumaş tarzı satışımız nasıl oluyor acaba?

  1. Editör dedi ki:

   Merhaba Nilgün Hanım, telefon numaralarımız üzerinden iletişime geçip toptan parça kumaş satışı hakkında bilgi alabilirsiniz.

 39. fatih dedi ki:

  gore-tex kumaş var mıdır acaba? sürtünmeye dayanıklı sağlam bir kumaş arıyorum. katalog ve açıklama atabilir misiniz? İyi çalışmalar.

  1. Editör dedi ki:

   Mail adresinize bilgi mesajı gönderildi. Saglam kumaş çeşitleri hakkında daha fazla detay ve fiyat almak için lütfen e-postanıza gelen maili yanıtlayın.

 40. diba dedi ki:

  Merhabalar, firmamızın İran fabrikalarından her türlü kumaşı ham ve uygun fiyata temin edebildiğini ve size göndereceğini ayrıca kumaşlar ham olduğu için zevkinize göre özelleştirebileceğinizi bildirmek isteriz. .Sipariş verin.Faaliyet alanımız jakar ve tekstil jakardır

 41. Sultan dedi ki:

  Merhabalar desenli duck keten bulunurmu acaba top fiyatı nedir

  1. Editör dedi ki:

   Merhaba, duck keten kumaşlarla ilgili mail adresinize bilgi mesajı gönderildi. Kolaylıklar..

 42. HASIM dedi ki:

  merhabalar ZEBRA STOR Kumas üretiminiz varmi varsa renk ve model kataloggonu gonderebilirmisiniz lütfen
  yüklü miktarda sipariş verebiliriz

  1. Editör dedi ki:

   Merhaba stor kumaş üretimi maalesef yapmamaktayız. Kolay gelsin.

 43. Datka dedi ki:

  Merhabalar toptan satış fiyatları ne kadar pamuk tüylenmeyen nevresim çarşaflik kumaş istiyorum yurt dışında götüreceğim , teşekkürler

  1. Editör dedi ki:

   Merhaba, mail adresinize nevresimlik kumaşlar hakkında bilgi maili gönderdik. Lütfen kontrol edip yanıtlayın. Kolaylıklar..

Bir yanıt yazın