Tekstil Bilgilendirme Atölyesi

Waffle (Gofre) Kumaş

Waffle Kumaş Özellikleri, Çeşitleri, Türleri, Üreticileri, Üretimi, Metre ve Kilo Fiyatları Nedir? - Pike Kumaşlarla Benzerlik ve Farklılıkları - Waffle (Gofre) Kumaş Hakkında En Sık Sorulan Sorular Nelerdir? Nedir?

Waffle (Gofre) Kumaş Nedir?

Waffle kumaş, yüzeyi, bildiğimiz meyveli tatlı çeşidi olan waffle’nin ekmeğine benzeyen girintili çıkıntılı bir kumaştır. İnce tırnaklı pideye de benzediğini de söyleyebiliriz. Waffle kumaşın hem dokuma hem de örme grubu bulunmaktadır. Halk arasında genellikle “gofre kumaş, gofret kumaşı, vafıl kumaş, waffle pike kumaş vb. isimlerle anılmaktadır. En çok bornoz, havlu vb. yüksek nem tutma özelliği gerektiren ürünlerin üretiminde kullanılır. Gofre kumaş genel hatlarıyla bu şekilde açıklanabilir. Şimdi meraklısı için detaylara geçelim. Tam olarak nedir bu waffle kumaş türü? (pike veya gofre de denebilir).

Waffle (Gofre) Dokuma Kumaş Nedir?

Waffle dokuma kumaş, girintili kare desenli dokuma kategorisi bir kumaştır. Girintili karelerin etrafındaki yükseltilmiş kenarlar, desene waffle denilen kahvaltılık yiyeceklerin görünümünü verir. Çok ince olan türlerinin yanı sıra oldukça kalın waffle kumaşlar da mevcuttur.

İnce ölçülü waffle dokuma malzemesi küçük kareler içerir. Bu tür kumaş genellikle hafiftir. Bu dokuma türü genellikle hızlı kuruyan bulaşık bezleri üretiminde kullanılır. Orta kalınlıkta kumaş, her tür havluda yaygın olarak kullanılır. Kaba veya büyük gofre dokuma malzemesi çok lüks peluş havlular veya bornozlar üretiminde kullanılır.

Birçok ev dikişçisi, kalitesi ve bu ürünleri hazır satın almanın genellikle çok pahalı olması nedeniyle, büyük ölçülü waffle dokuma kumaştan havlu ve bornoz yapmayı sever. Elbette kaliteli kumaştan kendi diktiğiniz banyo havluları ve bornozlar harika hediyeler oluyor. Havlulara çeşitli süslemeler ekleyebilirsiniz. Bornozlar genelde standart bedenlerde üretilir. Bu nedenle dikiminde bedenleme problemi yaşamazsınız.
Çoğu zanaatkar, waffle örgülerini çalışmayı kolay buluyor. Kumaş, çoğu dikiş bölümünde havlu kumaş gibi malzemelerle birlikte bulunabilir. Beyaz yaygın olarak bulunur. Ancak pastel ve lacivert gibi koyu renkler de bulmak oldukça kolaydır.

Waffle kumaşın oldukça geniş kullanım yelpazesi içinde ev tekstili de yerini alır. Kumaşın günlük kullanım için yeterince dayanıklı olduğu düşünüldüğünden koltuk kılıfları yapılmaktadır. Bununla birlikte, çoğunlukla emiciliğin gerekli olduğu yerlerde kullanılır. Bu nedenle tüm ölçü aletleri, egzersiz kıyafetlerinin yanı sıra havlular ve bornozlar için de çok iyi bir seçenektir. Waffle dokumalar oldukça emici olmakla birlikte yumuşak ve rahattır.

Gofre Kumaş Fabrika ve El Dokuma Yöntemi Nasıl Olur? - Örnek Üretim Modeli
Waffle Kumaş Üreticileri Bu Kumaşı Nasıl Üretmektedirler?

Waffle dokuma kumaşı genellikle %100 pamukludur. Ancak polyester-pamuk karışımları veya mikro elyaf da olabilir. Mikro fiber waffle dokuma kumaş, ultra yumuşak ve ultra emicidir ve genellikle arabaları temizlemek ve cilalamak için ideal olarak kabul edilir. Bu malzemeler, herhangi bir dekora, hatta nötr bir dekora ilginç bir doku eklediklerinden, herhangi bir banyo için harika bir duş perdesi ve ekran havlusu oluşturur.

İpucu: Dokuma kumaş nedir?, Özellikleri nasıldır? gibi sorulara cevap verdiğimiz ayrıntılı bilgi yazısını okumak için >>> “Dokuma Kumaş Özellikleri, Çeşitleri, Fiyatları ve Üreticileri”

Waffle Bezi Nedir?

Waffle dokuma kumaş veya petek kumaş olarak da bilinen waffle kumaş, dikey, yatay veya her iki yönde uzanan ve kare bir tasarım oluşturan kordonlar içeren girintili bir desene sahip dokuma bir kumaştır.

Waffle bezi genellikle pamuktan yapılır. Ancak yün, polyester-pamuk karışımları veya mikrofiberden de yapılabilir.

İpucu: Mikrofiber waffle havlu bezlerinin de aralarında bulunduğu mikrofiber kumaş çeşitlerini ve özelliklerini ayrıntılı olarak incelemek istiyorsanız >>> “Mikrofiber Kumaş Özellikleri, Çeşitleri, Üreticileri, Modelleri ve Fiyatları Nedir?”

Waffle bezi; ince, orta kalınlık veya oldukça kalın üretilebilir. Waffle bezi ile en çok ilişkilendirilen renk beyazdır. Ancak çeşitli renk ve baskılarda bulunur.

Çok emici olacak şekilde dokunmuştur. Ancak aynı zamanda hızlı kuruması için havanın içinden geçmesine izin verir. Bu, waffle bezini emiciliğin gerekli olduğu her şey için ideal hale getirir.

Waffle Örme Kumaş Nedir?

Kısaca bahsedecek olursak, waffle örgü kumaş, waffle dokuma kumaştan daha yumuşak ve daha ince dokulu olan bir örme kumaş çeşididir. Yaz aylarında terletmez. Bunun yanı sıra, örme kumaşlara waffle dokuma eklenilmesi, onunla dikeceğiniz bir kıyafeti daha çekici ve ilginç hale getirir.

Waffle örgü kumaş, kahvaltıda yediğimiz waffle yemeğinin deseni gibi küçük, kare ızgaralar halinde dokunur. Adını da buradan alır. Bu dokuma tarzı, kumaşı çoğundan daha fazla nefes alabilir ve daha emici yapar. Bu nedenle ilk olarak endüstriyel temizlik için dokulu bezlerde kullanılmıştır.

Daha önceden de dediğimiz gibi örme sırasında, hem çözgü hem de atkı yüzdürülerek karelerin ana hatlarını çizen sırtlar her taraftan yükseltilir ve sırtlardan merkezlere doğru hareket eden şamandıralar kademeli olarak azaltılır. Sonuç, inceden kalına değişen, çok emici olan çok yönlü bir kumaştır.

Turuncu Renk Kiremite Benzer Örme Gofre Kumaş Elbise Modelleri - Örnek Fotoğraf
Waffle Örme Kumaş Elbise – Beyaz Taşlı Düğme Detaylı

Waffle dokuma kumaşın uyarlanabilir yapısı, onu birçok banyo ve mutfak aksesuarı için kullanışlı duruma getirmektedir.

İpucu: Örme kumaş çeşitleri hakkında bilgi almak istiyorsanız >>> “Örme Kumaş Çeşitleri Nedir?”

Waffle (gofre) Kumaşı Satın Alıp Neler Yapabiliriz?

Waffle kumaş ile yapabileceğiniz onlarca ürün vardır. Farklı kalınlıklarda satın alabileceğimiz waffle kumaş sayesinde bornoz, battaniye, t-shirt (tişört) , gofre kumaş ile pötikare gibi farklı desenlerde elbiseler, tesettür gömlek, nevresim, sabahlık, eşofman ve koltuk örtüsü gibi birçok farklı ürün üretebilir veya kullanabilirsiniz. Waffle kumaş çeşitleri, kullanım alanları bakımından pike kumaşı ile benzerlik göstermektedir.

 • Hafif Gramaj Waffle Bezi: El havluları, bulaşık havluları veya temizlik bezleri.
 • Orta Gramaj Waffle Bezi: Banyo havluları, önlükler, pijamalar veya diğer giysiler.
 • Yüksek Gramaj Waffle Bezi: Peluş banyo havluları, bornozlar veya terlikler.
Yavru Ağzı Rengi Bornoz Banyo Havlusu Modeli - Kadınlar İçin
Waffle Mikrofiber Kumaş Bornoz (Açık Pembe Renk)

Waffle Dokuma ve Örme Kumaş Battaniye, Havlu ve Bornoz Modelleri

 • Banyo Havluları: Waffle dokuma kumaşı oldukça su ve nem emicidir. Ayrıca havanın içinden geçmesine izin verir. Böylece çabuk kurur. Bu yapısı sayesinde ellerimizi kuruladığımız havlular daha hızlı kurur. Sağlık açısından banyo havlularının kuru ve temiz olması gerekmektedir. Waffle kumaşları çeşitli gramajlarda yapılır. Kaba veya büyük gofre dokuma malzemesi ile lüks görünümlü peluş havlu kumaş modelleri üretilebilir.
 • El Bezleri: Waffle dokuma el bezleri, deterjanlı suyu emecek ve özel dokuma ceplerin içinde tutulabilecek şekilde tasarlanır. Gözlük camlarını silmek için de kullanılmaktadır. Örme waffle kumaş el bezi modelleri de bu kategoride değerlendirilebilir.
 • Bulaşık Bezleri: Güçlü lekeleri çıkarmak için tasarlanmıştır. Büyük miktarda suyu yüzeyden uzaklaştırır. Çizilmeyi önler. Cam yüzeylerde iz bıraktığı görülmemiştir.
 • Bornoz: Hızlı kuruyan bulaşık bezleri ve bulaşık bezleri yapılan dokuma waffle kumaş ile, hafif yaz mevsimi bornozlar da yapılabilir. Orta kalınlıkta waffle kumaş, termal özelliklere sahiptir. Sıcak, soğuk havalarda giyilen bornozlar için mükemmel bir sıcaklık sağlar.
 • Battaniyeler: Waffle örgü kumaş, vücut ısısını hapseder. Cildin yanında sıcak bir tabaka oluşturarak ısıyı arttırır. Sıcaklık ve yalıtım sağlayan termal özelliklere sahiptir. Ek olarak, gofre dokuma kumaşı oldukça emicidir. Çeşitli ağırlıklarda mevcuttur. Bu özellikler bu kumaşı battaniyeler için mükemmel kılar.
Siyah Beyaz Waffle Gofre Kumaş İnce Yünlü Battaniye
Waffle (Gofre) Kumaş Battaniye Modeli (Siyah – Antrasit Gri)

Bilgi: Waffle kumaş üreticileri bize, konforlu, rahat ve emici waffle dokumaya sahip, havlu, battaniye ve bornoz çeşitleri sunar.


Waffle (Gofre) Kumaş Özellikleri Nedir?

 1. Emicidir.
 2. Yüksek derecelerde sıcaklığı hapsedebilir.
 3. Termal yapıdadır.
 4. Çabuk kurur.
 5. Farklı kalınlıklarda üretilebilir.

Bu özelliklere sahip bir ürüne sahip olmak istiyorsanız bir parça waffle kumaş satın alın ve kendi havlunuzu dikin!

Waffle Kumaş Fiyatları ve Üreticileri

Waffle (gofre) kumaş üreticileri, ürünlerini dünyanın her yerindeki satıcılara ulaştırmaktadır. Ülkemizde ise İstanbul ilinin Zeytinburnu, Merter, Başakşehir, Yenibosna, Güngören, Eminönü, Unkapanı, Beykoz, Sarıyer, Kadıköy, Beylikdüzü, Esenyurt, Avcılar, Topkapı, Fatih gibi ilçelerde kolaylıkla waffle kumaş ürünlerini bulabilirsiniz. Hemen hemen her şehirde waffle kumaş satıcıları bulmak mümkündür. Bu satıcılar farklı fiyatlarda waffle kumaşı satabilmektedirler. Waffle kumaş fiyatını ise kumaşı yapmak için kullanılan elyaf belirler. Bu nedenle size kesin bir fiyat belirtemeyiz. Örneğin gofre kaşmir kumaş fiyatları polyester gofre kumaş fiyatından daha yüksektir.

 • Bilgi: Waffle kumaşa oldukça benzer ama çok ufak yönleriyle farklı olan bir kumaş çeşidi vardır. Bu kumaş, waffle kumaş ile sürekli karıştırılan “pike kumaş”tır.

Pike Kumaş Nedir?

Pike kumaşa bakıldığında, aralarında batık çizgiler bulunan, atkı yönünde yuvarlak kordonlara sahip, dokuma kategorisinde bulunan bir kumaş çeşididir. Pike kumaşlar, nervürlü, gofret veya petek desenleri dokunarak oluşturulan kabartmalı bir görünüme sahiptir. Çikolatalı gofretin yüzeyini andıran, ipleri çözgü veya uzunlamasına yönde uzanan örme bir kumaştır.

Yeşil Renk Lacoste Kumaş Dokuması, Polo Yaka Tişört ve Yazlık Lakost Gömleklerde Kullanılabilir.
Yeşil Renk Lakost Pike Kumaş Yakın Çekim / Düğme Detaylı

Pike Kumaş Ne Demektir?

Çift çözgü ipliğiyle üretilen kabartma desenli, sert, dayanıklı nervürlü bir kumaş oluşturan “uzunlamasına ribonlu, İngiliz çapraz ribonlu veya kord dokumalı pamuklu, suni ipek veya sentetik kumaşlardan” üretilebilir. Kaburga bölümü genellikle daha belirgin bir balya (kordon örgüsü) vermek için doldurulur. Orta / Ağır derecede gramaja sahiptir. Genellikle penye ipliklerden ve karde dolgu ipliklerinden yapılır. Dayanıklıdır. Aynı zamanda kolay yıkanır.

Bazı desenler kuşgözü (küçük elmas), waffle (küçük kareler), petek (petek bal üzerindeki tasarım gibi) gibi olabilir. Kumaş yıpranmaya başladığında ilk olarak fitilli bölgeden yıpranmaya başlar.

Belirgin, baştan sona geometrik bir doku ile karakterize edilen bir kumaştır. En çok armürlü kumaş dokuma tezgahında dokunur. Ancak çift örgü olarak da üretilir. En yaygın dokular dikey veya yatay kordonlardır. Kuşgözü, waffle, petek ve öküzgözü modelleri bunlardan sadece birkaç tanesidir. Çeşitli ağırlıklarda ve liflerde üretilir.

Birçok polo yaka gömleklerde kullanılan bir pamuktur. Genellikle waffle örgü kumaş ile farkları ayırt edilebilir. Waffle kumaştan biraz daha kalındır. Bu kumaş ter lekelerini kolayca göstermediği için golfçüler ve tenisçiler tarafından da sıklıkla kullanılır.

Çeşitli desenlerde hem karde hem de penye iplik kalitelerinde yapılan bir çift bez kumaş sınıfındadır. Pikeler genellikle pamuktan, bazen de suni ipek malzemeden yapılı. En çok satışı yapılan pike kumaşı kıyafet çeşidi, golf veya patlet gömlekleridir.

Farklı kumaş türlerini keşfederken, büyük olasılıkla aşina olmadığımız çeşitli tekstil terimleri, kumaş türleri, ile karşılaşacaksınız. Pike kumaş, hakkında daha az konuşulan jumaşlardan biridir. Belki siz de daha önce hiç duymadınız. Bu yüzden soruları yanıtlamak ve bu kumaşın tam olarak ne olduğunu, neden yararlı olduğunu ve en iyi nerede olduğunu size bildirmek için buradayız.

Her şeyden önce, bir pike kumaşının nasıl üretildiğini anlamak önemlidir. Kumaş başlangıçta armürlü dokuma tezgahı kullanılarak yapılır. Genellikle dokuma veya örme kumaş türü olarak karşımıza çıkar. Çoğu pike kumaşında, dokuda ince bir şerit, hatta ince bir kordon olduğunu fark edebiliriz. Pike kumaşlar genellikle orta ağırlıkta kumaşlar olma eğilimindedir. En çok satışı yapılan pike kumaş türleri, pamuk ve pamuk-polyester (polikoton) karışımından oluşur.

Pike Kumaş ile Diğer Kumaşlar Arasındaki Fark Nedir?

Pike kumaşı diğer kumaşlardan ayıran dokulu nervür (birkaç milimlik çıkıntı) ve eşsiz kord (fitil) özelliğine sahip olmasıdır. Örneğin, basit bir jarse kumaş, bir pike kumaşının sunabileceği doku ve derinlikten yoksundur. Jarse tişörtler aşırı derecede pürüzsüz ve yumuşak bir dokunuş hissi verme eğilimindedir. Ancak pike kumaşı, birçok insanın çok çekici bulduğu waffleli ve dokuma bir görünüme sahiptir.

Pike Kumaş Satın Almanın Ne Gibi Avantajları ve Faydaları Vardır?

Standart veya klasik jarse kumaş yerine pike kumaşı tercih etmenin birçok avantajı vardır. Satın almadan önce size satın almanız için birkaç avantajlı neden verelim. Bu avantajların bazılarından bahsedeceğiz. Böylece pike kumaşın giysileriniz veya ürünleriniz için doğru seçim olup olmadığını düşünmeye başlayabilirsiniz.

 1. Dayanıklılık
 2. Terlemeyi Gizleme
 3. Resmiyet
 4. Hava Geçirgenliği
Pamuklu İnce Pike Lacost / Lakost Polo Yaka Gömlekler İçin Kullanılan Kumaş - Mor (Purple) Renk
Mor Renk Pamuklu Pike Kumaş Örneği

Dayanıklılık

Pike gömlekler çok dayanıklıdır, yani son derece iyi dayanırlar. Bu büyük bir avantajdır çünkü müşterinize zamana direnecek uzun ömürlü ve kaliteli bir ürün sunar.

Terlemeyi Gizleme

Ter saklama konusunda eşsiz bir kumaş türüdür. Bunun sebebinin yapısal doku özellikleri ve dokuma tekniği nedeniyle olduğunu söyleyebiliriz. Ancak bir şekilde pike polo gömlekleri, standart jarse örme kumaş ile üretilen gömlek çeşitlerinden daha iyi teri gizleme eğilimindedir. Çoğu kullanıcı için bu, özellikle yılın daha sıcak aylarında, diğer malzemelerin yerine pikeyi tercih etmek için makul bir neden olacaktır.

Resmiyet

Pike gömlekler için örgü / örgü türü, sıradan örme kumaşlara göre biraz daha resmi görüntü ortaya çıkarmaktadır. Bu, estetiğin ürününüz veya markanızla uyumlu olması büyük bir avantajdır. Ayrıca, daha resmi gömlekler (iş görüşmeleri vb.) daha yüksek fiyatlarla satılmaktadır. Resmiyet havası veren bu pike gömleklerini satan firmaların kârının daha yüksek olabileceği anlamına gelir.

Hava Geçirgenliği

Armürlü dokuma tezgahı eklentisini kullanmanın ana yan etkilerinden biri, ürettiği dokuma türü nedeniyle gömleğin anında daha fazla nefes almasıdır. Dokuma havadar olduğundan ve kullanıcıya ek havalandırma sağlar. Böylece yaz sporları için yazlık tişörtler ve polo tişörtler için harika bir seçimdir. Kullanıcının sıcakta dışarıda olacağı golf (örneğin) gibi açık hava sporları için hava alabilen bir pike gömlek, kullanıcının ne kadar rahat hissettiği konusunda büyük bir fark yaratabilir.

İpucu: Kumaşların hava geçirgenliği üzerine yaptığımız araştırmayı incelemek için >>> “Kumaş Hava Geçirgenliği”

Pike Kumaş Üzerine Baskı Yapılır mı?

Özellikle serigrafi olmak üzere kumaş baskı teknikleri söz konusu olduğunda, gömleğinizin kalitesinin ne kadar yüksek olduğu önem taşır. Her üretici kusursuz bir serigrafi baskısı için, çok fazla ipliği yıpratmadan pürüzsüz ve eşit bir yüzey elde etmek ister.

Pamuk oranı yüksek ince pike kumaşlar yüksek kalitededir. Bu da pike kumaşlara baskı yapmanın mümkün olduğu anlamına gelir. Nihai sonuçlar genelde harikadır. Çiçek baskılı pike veya gofre kumaş elbise modelleri gardırobunuzda olması gereken klasik bir giysidir.

İpucu: Tekstil sektöründe yer alan baskı çeşitleri hakkında kapsamlı yazımızı okumak için >>> “Tekstil Baskı Çeşitleri Nelerdir?”

Sonuç olarak, pike polo tişörtler, yatak örtüleri, masa örtüleri, nevresim takımları vb. için kullanıldığı için tasarımsal anlamda baskı gerekmektedir. Kişiselleştirilmiş kıyafetler ve giyim üzerine mağazacılık işleri için de harika bir seçimdir. Sofistike bir görünüm yaratan pike kumaş, sizin de esnekliğe ve rahatlığa sahip olmanızı sağlar.

Waffle (gofre) kumaş nedir?, Nasıl üretilir?, Özellikleri, fiyatları ve üreticileri hakkında geniş çaplı bilgilere yer verdik. Waffle kumaşa çok benzeyen, çoğunlukla birbirine karıştırılan bir kumaş türü olan “pike kumaş nedir?” ondan da bahsettik. Şimdi waffle kumaş hakkında en çok merak edilenleri cevaplamanın vakti geldi.

Gofre (waffle) kumaş sıcak günlerde yakar mı?

Bu durum gofre (waffle) kumaş üretiminde kullanılan elyafa bağlıdır. Çoğunlukla polyester içerikli elyaflardan üretilen gofre kumaş, pamuk, keten, jüt gibi doğal elyaflarla yapılan waffle kumaşlara göre daha fazla yakar. Sağlığınız için doğal kumaş üretim elyafları ile hazırlanmış kumaşları tercih etmelisiniz.

İpucu: Doğal kumaş türleri hakkında detaylı bilgi almak için >>> “Organik, Doğal Kumaş Türleri Nelerdir?”

Gofre (waffle) kumaş ütülenir mi?

Gofre kumaş belirli bölgelerinde yükseltilere sahip olan bir kumaştır. Yüksek derecelerde yapılan ütüleme işlemi bu formu bozacağı için çoğunlukla gofre kumaşlarda ütüleme yapılması önerilmez. Katlı bir şekilde dolabınızda saklamanız yeterli olacaktır.

Katlanmış ve Üst Üste dizilmiş Waffle Gofre Kumaş Renk Modelleri
Waffle Kumaş – Üstten Alta (Mavi, Beyaz, Pembe, Sarı)

Gofre (waffle) kumaş sağlıklı mı?

Gofre kumaşın sağlığa zararlı herhangi bir yönü tespit edilmemiştir. Doğal elyaflarla üretilen gofre kumaş sentetik elyaflara göre daha sağlıklıdır. Bu bilgi kişisel alerjik reaksiyonlar hesaba katılmadan verilmiştir. Kumaşın içerisinde bulunan herhangi bir elyafa karşı alerjiniz olabilir. Kumaşa bağlı alerjik tepkimeler gösterdiğinizi düşünüyorsanız, derhal waffle kumaş kıyafetinizi üzerinizden çıkarın!

İpucu: İnsan ve çevre sağlığına pek faydalı olmayan sentetik elyaflı kumaş çeşitleri hakkında bilgi almak için >>> “Sentetik Kumaş Çeşitleri Nelerdir?”

Gofre (waffle) kumaş iç gösterir mi?

Bu durum kumaş kalınlığına bağlı olsa da gofre kumaşın iç göstermesi oldukça nadir görülen bir durumdur. Bazı özel üretim gofre kumaş türleri bu özelliğe sahiptir.

Gofre (waffle) kumaş esner mi?

Golfle kumaşın esneme özelliği üretim aşamasında elyaflara eklenen elastan madde miktarına bağlıdır. Bu şekilde üretilen waffle kumaşlara, likralı waffle kumaş denilmektedir.

İpucu: Likralı kumaş ne demek?, merak ediyorsanız. Şu yazımızı okuyun >>> “Likralı Kumaş Nedir?”

Gofre (waffle) kumaş yazın giyilir mi?

Gofre kumaş yaz ve kış aylarında kullanılan ürünlerin tamamında kullanılabilir. Şardonlu waffle kumaşlar kışlık kıyafetlerde kullanabileceğiniz harika ürünlerin başında gelir. Yaz mevsimlerinde ise ince dokuma yapısına sahip waffle kumaşları tercih edebilirsiniz.

Gofre (waffle) kumaş yıkanınca çeker mi?

Yüksek derecelerde yıkanan gofre kumaşlarda çekme görülebilir. Polyester içerikli waffle kumaşlarınızı üzerinde yer alan etiketteki yıkama talimatından biraz daha düşük sıcaklıklarda yıkamanız tavsiye edilir. Çünkü her kumaş yüksek kesinliğe sahip laboratuvar testlerinden geçmeden piyasaya sürülmektedir.

Gofre (waffle) kumaş çeşitleri ile neler üretilebilir?

Kirli Beyaz Gofre Kumaş Waffle Kazak Süveter Şardonlu, Kışlık Kalın.
Gri Renk Waffle Kumaş Sweater (Süveter)

Gofre kumaş pamuklu, polyester, bambu veya kaşmir lifleri ile üretilebilir. Örme veya dokuma olabilen gofre kumaş jakarlı gibi farklı görünümlere sahip olabilir. Gofre kumaş ile bornoz, takım elbise, ceket, etek, pantolon, kadın-erkek gömlek, tesettür elbise, tunik gibi birçok giyim ürününü yanı sıra ev tekstili ürünlerinde de görebilirsiniz. Siz de bir parça waffle kumaş satın alın ve evde üretebileceklerinizi test edin!

Yorumlar “Waffle (Gofre) Kumaş

 1. Hüseyin dedi ki:

  Waffle satışınız var mi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir